Krzepice

W niedzielę zaszczep się na krzepickim rynku

W niedzielę będą szczepić na rynku. Krzepice odstają tu od Kłobucka i od średniej krajowej, choć są daleko przed głęboką prowincją „ściany wschodniej”. O ile jest to jakiekolwiek pocieszenie.
W niedzielę zaszczep się na krzepickim rynku

SZCZEPIENIA. 26 września w Krzepicach będzie można bez zbędnych formalności zaszczepić się przeciw COVID-19 w punkcie mobilnym na rynku

W punkcie szczepień na rynku będzie można wybrać jedną z dwóch szczepionek. Albo jednodawkową Johnson&Johnson, albo dwudawkową Pfizer. Punkt szczepień będzie czynny w godzinach od 9.00 do 14.00. Może ktoś zdecyduje się tam wstąpić np. w drodze z niedzielnej mszy. A może po prostu wstąpi przy okazji. Albo specjalnie podejdzie lub podjedzie na rynek. To propozycja warta rozważenia, bo nie wiąże się z koniecznością wcześniejszej rejestracji. Wystarczy zabrać dowód osobisty i przyjść.
Przy okazji będzie też możliwość wykonania pomiaru glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego.
Większości Polaków nie trzeba przekonywać, że zaszczepienie się ma sens. Na tę formę ochrony zdecydowała się już ponad połowa mieszkańców naszego kraju. Hałaśliwa reszta testuje na sobie zdolność przetrwania zagrożenia w sposób właściwy czasom sprzed wprowadzenia pierwszych szczepień – czyli niczym nasi praszczurowie w czasach saskich w Polsce. Swoją drogą to ciekawy eksperyment na ochotnikach i szczególna przypowieść o efektywności dzisiejszej oświaty. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024