Kłobuck

Sala przy Jedynce później?

Spodziewano się, że praca wre, ale zauważono, że tempo robót jest mniejsze. Ratusz już kontaktował się z firmą w tej sprawie i otrzymał zapewnienie, że terminy nie są zagrożone. A o sprawie rozmawiano też na ostatniej sesji.
Sala przy Jedynce później?

INWESTYCJA. Przedstawiciele kłobuckiego ratusza zauważyli, że na budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku jest mały ruch. Jest miejsce na obawy, że inwestycja się spóźni?

Roboty budowlane przy inwestycji w halę sportową przy szkole Jedynce trwają. Obiekt – jeden z oczekiwanych od lat i zapowiadanych też przez burmistrza w czasie kampanii wyborczej – ma być gotowy na 10 lipca 2022 roku. Zostało dziewięć miesięcy. Czy wykonawca zdąży?
Pewne wątpliwości pojawiły się w ratuszu, gdy zauważono, że na placu budowy wcale nie ma zbyt wielu pracowników. Postarano się to od razu wyjaśnić. Ale w informacji burmistrza dla radnych i tak znalazła się uwaga, że roboty budowlane realizowane są z opóźnieniem. I dopiero pod koniec sierpnia nieco przyspieszyły.
Nic dziwnego, że padło pytanie o tę sprawę. Choć burmistrz podał, że termin końcowy oddania inwestycji nie jest zagrożony.
– Z czego wynikają opóźnienia w budowie sali? Czego dotyczą? – pytał są sesji radny Bartłomiej Saran.
– Ponaglaliśmy firmę z uwagi na to, że ten „front robót” według naszych opinii nie był zadowalający. Była zbyt mała liczba pracowników. Działania, które były podejmowane, nie były satysfakcjonujące. Z tego powodu monitowaliśmy firmę – podał w odpowiedzi Jerzy Zakrzewski.
No ale termin zakończenia budowy tak czy inaczej ma być dotrzymany.
– Firma nas zapewnia, że termin zawarty w umowie zostanie dotrzymany. Nas interesuje ten efekt finalny, to jest kiedy zakończą się prace. Prace zostały zintensyfikowane. Mamy informację, że będą nadal intensyfikowane na bieżąco. I że nie ma zagrożenia, jeśli chodzi o zakończenie inwestycji w terminie – dodał burmistrz. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024