Powiat, Panki

Mamy jakichś repatriantów w powiecie?

Radną interesuje kwestia repatriantów w powiecie kłobuckim.
Mamy jakichś repatriantów w powiecie?

DEMOGRAFIA. Repatrianci to Polacy, których przodkowie w zawierusze wojen i zmian granic w XX wieku wbrew swej woli znaleźli się poza Polską. Czasem wracają do ojczyzny przodków. A do nas?

Pytanie o repatriantów zadała radna powiatowa Agnieszka Związek.
– Wiem o jednym – odpowiedział na ostatniej sesji Henryk Kiepura. – Przyjęła go gmina Panki. Przeprowadziliśmy całą procedurę, uzyskaliśmy dofinansowanie do zagospodarowania się tej osoby – dodał starosta.
Rzeczywiście przyjęcie repatrianta wiąże się z uzyskaniem przez samorząd lokalny pomocy na jego osiedlenie. Nie są to kolosalne kwoty, ale mogą być zachętą do przyjmowania repatriantów.
Wyższe, gdy przyjmuje się repatrianta bez wskazania z góry na konkretną osobę, którą chce się przyjąć.
Jedna osoba, o której wie starosta, to niewiele. Nawet jeśli w starostwie mają wiedzę niepełną, to skala zjawiska jest, jak widać, znikoma. Może warto dodać, że zainteresowanych osiedleniem się u nas w ostatnich latach było więcej repatriantów. Z różnych przyczyn jednak się do nas nie sprowadzili. Może nie jesteśmy atrakcyjni? (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Panki