Sport

KS Wojownik rozpruł worek z medalami

Świetny występ KS Wojownik w Ciechanowie.
KS Wojownik rozpruł worek z medalami

SPORT. Klub taekwon-do z Kłobucka znów udanie reprezentował nas na dużym turnieju. Efektem udziału w zawodach jest aż 13 medali

W dniach 22-24 października w Ciechanowie odbył się XV Międzynarodowy Turniej Master Mazovia Cup. Wzięło w nim udział prawie pół tysiąca zawodników z 46 klubów i trzech różnych państw. KS Wojownik wystawił na te zawody reprezentację 19 zawodników w 5 kategoriach wiekowych, wspieranych przez trenera Artura Osuchowskiego.
– Nasi zawodnicy potwierdzili swoją wysoką formę po ostatnim sukcesie z Pucharu Polski i zdobyli w Ciechanowie 13 medali: 3 złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Cieszy mnie ogromnie fakt, że zdobywaliśmy medale w 3 konkurencjach taekwon-do: walkach, układach i technikach specjalnych. To świadczy o wszechstronności naszego szkolenia – zaznacza Osuchowski.
Nasi zawodnicy w Ciechanowie w szerokiej stawce sportowych konkurentów spisali się świetnie. Nie zawsze były to miejsca medalowe, ale niejednokrotnie było też bardzo blisko. W pięciu przypadkach były to miejsca tuż za podium. Trener widzi w tym sporą szansę.
– Zdobyte doświadczenie i wyciągnięte wnioski zamienią te miejsca tuż za podium na medale już w najbliżej w przyszłości – podkreśla Osuchowski.
Klub działa świetnie, bo – jak wielokrotnie można się było przekonać – zbudował wokół siebie świetną atmosferę wsparcia, kibicowania i sympatii. Przy okazji każdych zawodów Artur Osuchowski dziękuje zawodnikom za pracę na treningach, zaangażowanie, profesjonalizm. Zawsze też dziękuje rodzicom, bo zdaje sobie sprawę, że to oni najbardziej wspierają swoje pociechy i wiedzą, jak ważne jest w życiu posiadanie i rozwijanie pasji. Trener nie zapomina podziękować nikomu, kto się w sprawy klubu angażuje. Jak choćby Robertowi Wośtakowi – kierowcy, który wiózł zawodników na ciechanowski turniej. To wszystko oczywiście buduje pozytywną atmosferę.
– Oddaję szacunek całej kadrze trenerskiej klubu, od grup przedszkolnych po zawodnicze. Synergia naszej pracy tworzy mistrzów – wskazuje współtwórców sukcesów Osuchowski.
Działalność klubu wspierają też samorządy. Trudno się dziwić – skoro są takie efekty. To wsparcie okazują m.in. powiat kłobucki, gmina Kłobuck, Opatów, Miedźno i Wręczyca Wielka.
Trener dopowiada, że dzięki wsparciu sponsorów klub będzie miał środki na utrzymanie sali treningowej, dostępnej przez całą dobę dla zawodników.
– Dziękuję Maćkowi Lesikowi (Królleski Burger) i Przemysławowi Broczkowskiemu (ZHU Przemko) za wsparcie finansowe na utrzymanie naszej sali. Jak obiecałem, oddamy każdą złotóweczkę w medalach – zapowiada Artur Osuchowski. (jar)

KS WOJOWNIK W TURNIEJU W CIECHANOWIE
Aleks Tukaj – złoto walki juniorzy 56 kg, 5 miejsce układy; Jakub Gładysz – brąz walki seniorzy 70 kg, 5 miejsce układy; Jakub Szewczyk – brąz walki juniorzy do 75 kg; Dagmara Cajler – srebro walki juniorek do 50 kg; Jakub Juszczyk – złoto walki juniorzy młodsi do 52 kg; Natalia Kulej – srebro walki juniorek młodszych do 55 kg, 5 miejsce układy; Stefania Macherzyńska – 5 miejsce w walkach do 50 kg i układach; Wiktoria Sawicka – srebro walki juniorek młodszych do 60 kg; Antoni Woszczyński – brąz walki +75 kg; Dawid Walicki – złoto walki do 58 kg juniorów młodszych; Sebastian Grzeliński – brąz walki do 68 kg juniorów; Jakub Zomerfeld – brąz techniki specjalne młodzików; Kamila Świacik – brąz techniki specjalne młodziczek; Oliwia Staszczyk, Alicja Herudzińska, Mikołaj Stepień, Dominika Lubosz, Aleksandra Olczyk, Łucja Kołodziej.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Sport

Osuchowski trenerem Znicza

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2019

W Słowiku Poczesna zakończył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Ewa Chojnacka25 października 2018

7 URODZINY KLUBU SPORTOWEGO WOJOWNIK

Ewa Chojnacka27 września 2018

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Ewa Chojnacka22 września 2018

KS Wojownik drugi na Ogólnopolskim turnieju

Ewa Chojnacka30 marca 2018

Błaszczykowski pomoże dzieciom z pasją

Magdalena Kurzak4 czerwca 2017