Kłobuck

Praktykowali w Grecji

Wyjazd za granicę był przede wszystkim po to, by szlifować umiejętności zawodowe.
Praktykowali w Grecji

EDUKACJA. Aż 65 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku miało możliwość wyjazdu do Grecji na praktyki

Za granicę pojechali przedstawiciele pięciu kierunków kształcenia. To technicy informatycy, technicy mechanicy o specjalności CNC, technicy pojazdów samochodowych, technicy logistycy oraz mechanicy pojazdów samochodowych. Praktyka w regionie Pierii trwała dwa tygodnie. Była powiązana z realizacją projektu „Europejski staż gwarancją sukcesu zawodowego”. Finansowanie zapełnione było ze środków unijnych. U stóp Olimpu, w Platamonas, naszymi uczniami opiekowali się nauczyciele: Katarzyna Stefaniak, Ilona Dobringer-Jaworska, Mirosław Cebula, Jacek Rudzki, Grzegorz Biernacki i Grzegorz Garbaciak. Co tak właściwie działo się podczas pobytu w Grecji?
– Samochodziarze pod okiem greckich mechaników naprawiali pojazdy, CNC-owcy początkowo składali maszyny w warsztacie, by ostatecznie szlifować swoje umiejętności komputerowe z wykorzystaniem programów CAD-owskich. Wspierali ich w tych działaniach logistycy i informatycy, również pracując przy komputerze, z wykorzystaniem jednak innych programów stosowanych w ich branżach – referuje Grzegorz Garbaciak.
Obok uczciwie przepracowanego czasu praktyk podczas wyjazdu zagranicznego uczniów jest też zawsze miejsce na coś ponadto.
– Uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać greckie cudowności: wiszące klasztory Meteory, złoty piasek na Skiathos, Białą Wieżę w Salonikach czy zagubioną wśród drzew masywu Olimpu górską wioskę Paleios Pantaleimon ze świętą ikoną patrona rodzin. Zdobyli także masyw górski nad schroniskiem Stavros, wąwóz Epineas, w międzyczasie odpoczywając w malowniczym miasteczku Litohoro – opowiada Garbaciak.
Było też trochę sportowej rozrywki. Na plaży rozgrywane były mecze piłki siatkowej, soccer beach, były zabawy w ciepłych falach Morza Egejskiego i kąpiele słoneczne. (jar)

65665

Uczniowie szkoły na Zagórzu mieli też w Grecji czas dla siebie. To kraj, który słynie z wielu atrakcji, a w końcu podróże też kształcą.

3333

Nie tylko praca – wycieczka sprawiła też uczniom czystą frajdę.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024