Powiat

Wszystkich Świętych z wypadkami drogowymi

Policji było sporo w rejonie cmentarzy, ale i po prostu na drogach. Gdyby nie to, że kierowcy spodziewają się obecności mundurowych, niebezpiecznych sytuacji byłoby pewnie znacznie więcej.
Wszystkich Świętych z wypadkami drogowymi

POLICJA. Dużo większy ruch uliczny w czasie Wszystkich Świętych zawsze podnosi ryzyko wypadków. Nie tylko z powodu tłoku przy cmentarzach. Kto przemieszcza się pomiędzy różnymi miejscowościami, na pewno zauważył, że na drogach wszędzie jest po prostu sporo aut. Nie każdy dojeżdża bezpiecznie. Nawet u nas były wypadki

Piszemy „nawet u nas” – bo mamy szczęście żyć w wyjątkowo spokojnym i bezpiecznym powiecie, gdzie nawet wypadki drogowe zdarzają się w sumie dość rzadko. Wszystkich Świętych to jednak wyjątkowy czas pod względem ruchu ulicznego. I także u nas doszło w okresie „długiego weekendu” do dwóch wypadków. To te zdarzenia poważniejsze, w których ktoś odniósł obrażenia. Bo kolizji było znacznie więcej – aż dwanaście.
Policja prowadziła akcję „Znicz 2021” od 29 października do 2 listopada. Rzucono do akcji wszystkie siły: drogówkę, prewencję, a nad bezpieczeństwem czuwali też funkcjonariusze z pionu kryminalnego. – Głównym zadaniem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym cmentarze oraz zadbanie o płynność ruchu na drogach powiatu kłobuckiego, szczególnie w rejonie najczęściej odwiedzanych nekropolii – przypomina oczywiste powody prowadzenia akcji aspiran Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
Poza wspomnianymi wypadkami i kolizjami doszło u nas też do wykrycia łącznie aż 108 wykroczeń w ruchu drogowym. Czego było najwięcej? No cóż, nie wszyscy jadą bezpiecznie nawet przy dużym natężeniu ruchu, skoro ponad połowa, bo aż 66 wykroczeń, to były przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Oczywiście badano też trzeźwość kierowców. Takich kontroli było 230. Złapano dwóch nietrzeźwych i jednego w stanie po użyciu alkoholu – czyli z ułamkami promila. Też niedobrze. Choć to jednak pozytywne, że większość nie ryzykowała siadania za kółko po alkoholu. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024