Grodzisko

Działka ze zbiornikiem wodnym tańsza niż złom?

Wójt nazwał podaną gminie wycenę zbiornika „śmieszną”. Przewodniczący rady, zaskoczony kwotą, wymownie nie chciał komentować.
Działka ze zbiornikiem wodnym tańsza niż złom?

KONTROWERSJE. Gmina jest zaskoczona podaną jej niską wartością zbiornika wodnego, do tego położonego w atrakcyjnym terenie. W dobie wysokich cen nieruchomości kwota, którą ustalono, kojarzy się z czasami dawno minionymi. Gmina w każdym razie nie zamierza przyjąć jej do wiadomości. Nie dziwimy się

Podczas ostatniej sesji wręczyckiej rady gminy wójt Tomasz Osiński poinformował radnych, że urząd gminy ma już operat szacunkowy dotyczący wartości nieruchomości ze zbiornikiem wodnym w Grodzisku.
Teoretycznie z takim dokumentem można by podejmować kolejne zamierzenia dotyczące zbiornika, ale… to na razie nie nastąpi.
– Wycena budzi jednak nasze spore wątpliwości. Będzie ona poddana dodatkowej analizie – zapowiedział wójt. Sprawa wzbudziła pewne zainteresowanie.
– Panie wójcie, jeżeli chodzi o wycenę zbiornika w Grodzisku, to jaka jest to kwota? – dopytywał przewodniczący Marek Prubant.
– Śmieszna – stwierdził wprost Osiński.
– 4,5 tysiąca złotych – sprecyzował. Reakcją była pewna konsternacja.
– Za ten zbiornik? – pytał z pewnym niedowierzaniem Prubant.
– Cały zbiornik razem z terenem – dołożył wójt.
– Dlatego mamy wątpliwości – powtórzył. Przewodniczący dopytywał, kto w takiej sytuacji wykonał wycenę, skoro znalazła się w niej taka kwota. – Rzeczoznawca – odparł wójt.
– Nie będę tego komentował, proszę państwa – zwrócił się w kierunku radnych przewodniczący rady. Wójt zauważył jeszcze, że ta kwota – czyli teoretycznie wartość zbiornika z terenem – jest wielokrotnie niższa od wartości, jaka była ustalana na potrzeby dzierżawy tego zbiornika.
– Od 2018 roku wartość tej działki bodajże pięciokrotnie zmalała – dodał Osiński. – Myślę, że gdyby rozebrać ogrodzenie naokoło tego stawu i dzisiaj sprzedać je na złomie, to dostalibyśmy więcej pieniędzy – skomentował dość jednoznacznie wójt.
Chodzi tu o teren w dobrej lokalizacji. Zbiornik i teren. Może służyć jako zbiornik wodny, ale i jako teren inwestycyjny. Według dokumentu, który uzyskała gmina – wart 4,5 tysiąca złotych. Nic dziwnego, że urząd gminy nie przyjmuje tego do wiadomości. – Nie zgadzamy się z tą opinią. Będziemy ją weryfikować. Jeśli ta kwota się zmieni, to poinformuję o tym państwa radnych – zapowiedział Osiński. Trochę brak nam słów komentarza. Bo też nie wiemy, czy mając teoretycznie taki wybór, wolelibyśmy kupić niecałe pół metra powierzchni mieszkania w Warszawie, czy cały zbiornik wodny z działką w Grodzisku. 4,5 tysiąca to byłby dość okazyjna cena. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grodzisko

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Grodzisko

Mikołajki w Grodzisku

Jarosław Jędrysiak17 grudnia 2023

100 lat OSP Grodzisko

Marcin Syguda19 września 2023

Dzień Dziecka z OSP KSRG Grodzisko

Marcin Syguda3 czerwca 2023

Lampy są, ale drogi nie ma

Jarosław Jędrysiak21 marca 2023

Piknik rodzinny w Grodzisku

Marcin Syguda29 czerwca 2022

Piknik Rodzinny w Grodzisku

Marcin Syguda19 sierpnia 2021