Przystajń

Pijany jechał fordem

Nietrzeźwy siadł za kierownicę mimo tego, że i dla trzeźwych warunki na drodze były wyjątkowo trudne.
Pijany jechał fordem

POLICJA. W poniedziałek policjanci z kłobuckiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców na ul. Nowej w Przystajni. Jeden z kontrolowanych miał ponad dwa promile. W takim stanie siadł za kierownicę mimo tego, że warunki na drodze były niełatwe nawet dla trzeźwych kierowców

– Od wczesnych godzin porannych policjanci z kłobuckiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców w różnych miejscach na terenie naszego powiatu. Kilkanaście minut po godzinie 7.00 na ul. Nowej w Przystajni zatrzymali do kontroli osobowego forda, którym kierował 40-letni mieszkaniec gminy Przystajń. Niestety w trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie kierowcy były ponad 2 promile alkoholu – informuje asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
– Biorąc pod uwagę stan psychofizyczny kierowcy wywołany wysokim stężeniem alkoholu, a także fakt, iż w momencie zatrzymania warunki atmosferyczne były wyjątkowo niekorzystne, bo padał marznący deszcz, można przypuszczać, że interwencja mundurowych pozwoliła uniknąć drogowej tragedii – dodaje.
Kierowcę czekają konsekwencje. Jego sprawą zajmują się kryminalni z Krzepic. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 40-latka zdecyduje prokurator i sąd. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023