Kłobuck

Boiskowi wandale będą ukarani

Policja się spisała, sprawcy już są w gestii sądu. Nieuchronność kary to skuteczny „lek” na wandalizm.
Boiskowi wandale będą ukarani

BEZPIECZEŃSTWO. Wspominaliśmy w jednym z wcześniejszych numerów o sprawie aktów wandalizmu na terenie OSiR-u w Kłobucku. I o tym, że policja została tym zainteresowana. Są efekty

Sprawę aktów wandalizmu, które do tego zostały zarejestrowane na filmie, jaki zdobył swoistą popularność, przypomniał na ostatniej miejskiej sesji Bartłomiej Saran, korzystając z obecności na obradach komendantki powiatowej policji.
– Pani komendant, dwie sesje temu pytałem o ten słynny filmik, który się pojawił w portalach społecznościowych odnośnie do osób, powiedzmy, demolujących stadion, siedziska i tak dalej. Na jakim etapie jest ta sprawa albo jak się zakończyła? Jakie były ustalenia i jakie były podjęte środki? – zapytał radny.
Młodszy inspektor Mariola Biskup, która od niedawna jest Komendantem Powiatowym Policji w Kłobucku, tym razem miała precyzyjne i dobre wiadomości. – Oczywiście zgłoszenie zostało przyjęte, sprawcy zostali ustaleni.
Materiały zostały przekazane do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Częstochowie. Na chwilę obecną tam toczy się postępowanie – poinformowała szefowa kłobuckiej policji.
Zadowolenia nie krył inny radny, który na wcześniejszej sesji wypowiadał się w tej sprawie.
– Pani komendant, cieszy takie załatwienie sprawy tego aktu wandalizmu – stwierdził Aleksander Tokarz.
– Ja się cieszę, jak i chyba wszyscy państwo – dodał w kierunku radnych. Pozostaje przytaknąć radnemu i pozytywnie odnotować skuteczność policji. Na akty wandalizmu nie może być zgody, a kara powinna być nieuchronna. Takie przypadki szczególnie bulwersują, gdy dotyczą obiektów praktycznie nowych, wykonanych z dużym nakładem środków, potrzebnych. Sąd, zakładamy, zastosuje to odpowiedni wymiar odpowiedzialności, by młodzi ludzie zrozumieli błąd, nie powtarzali go i nie mieli naśladowców. To, że sprawa stała się głośna w nowych mediach, poniekąd sprzyja nagłośnieniu jej finału. Oczekiwanego finału. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024