Kłobuck

Będą odszkodowania za działki

Czy urząd szacował, jakie mogą być koszty tego odszkodowania dla właścicieli działek? – pytał na sesji radny Bartłomiej Saran. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Będą odszkodowania za działki

FINANSE. Za działki pod przebudowywanie drogi ratusz będzie musiał zapłacić dotychczasowym właścicielom. Ile? Co o tym zdecyduje?

Jedną z największych inwestycji miasta w tym roku będzie przebudowa ulicy Witosa. W procedurze jej przygotowania znalazło się też pozwolenie na realizację, które w drodze służbowej wydał starosta.
To przebudowa i rozbudowa drogi – wiąże się też ze zmianami własności. Gmina, na mocy decyzji ze starostwa, stała się właścicielem 54 działek położonych w rejonie drogi. Nieruchomości te należały do prywatnych właścicieli, do mieszkańców. Kolejnym krokiem będzie więc wypłata odszkodowania dla tych dotychczasowych właścicieli z kasy miasta, które uzyskało je – w związku z inwestycją – na własność komunalną.
– Czy urząd szacował, jakie mogą być koszty tego odszkodowania dla właścicieli działek? – pytał na sesji radny Bartłomiej Saran.
– Postępowanie prowadzić będzie starostwo powiatowe. Powstanie operat szacunkowy z wyceną tych działek. Wypłata odszkodowania będzie naszym obowiązkiem. Trudno mi powiedzieć, jaki będzie koszt szacunkowy, nie jestem upoważniony do takich przypuszczeń – przyznał burmistrz Jerzy Zakrzewski.
– Słuchają nas być może właściciele tych działek, których nie chcę ani smucić, ani cieszyć w jakiś sposób – dodał. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024