Troniny

Chcą modernizować ośrodek w Troninach

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono przetarg, który będzie rozstrzygany w styczniu. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Chcą modernizować ośrodek w Troninach

INWESTYCJA. Gminny ośrodek kultury, sportu i rekreacji nad Liswartą w Troninach ma być poddany pracom modernizacyjnym

Gmina Lipie zamierza przeprowadzić w ośrodku w Troninach roboty budowlane. Planowane są docieplenie ścian i stropodachu znajdującego się tam budynku, wymiana pokrycia dachowego, wymiana oświetlenia. Przy budynku powstanie pochylnia dla niepełnosprawnych. Częściowa wymiana ma objąć też instalacje wodno-kanalizacyjną i grzewczą. Obiekt uzyska piec niskoemisyjny. Wewnątrz przewiduje się wymiany w zakresie podłóg i okładzin ściennych.
Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono przetarg, który będzie rozstrzygany w styczniu. Potem do końca maja miałyby być zakończone roboty inwestycyjne.
Ośrodek w Troninach, malowniczo położony, bywa wykorzystywany dla potrzeb kulturalnych i rekreacyjnych. W ramach projektu, w którym koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznych w gminie Lipie opracowywali studenci specjalizujący się w urbanistyce i architekturze, zastanawiano się też nad możliwościami zagospodarowania tego obiektu. To jednak tylko pieśń przyszłości. Osobną sprawą jest zajmowanie się stanem tego ośrodka w jego obecnej postaci. Temu służy zamiar modernizacji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Troniny

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Troniny

Wymiana dokumentów za darmo

Jarosław Jędrysiak4 maja 2024

Czy Liswarta zagraża wsi?

Jarosław Jędrysiak20 stycznia 2019