Krzepice

Nowa krzepicka linia autobusowa

Krzepice uruchomiły gminną linię komunikacyjną. Dociera także tam, gdzie od zawsze komunikacja publiczna była dobrem niedostępnym.
Nowa krzepicka linia autobusowa

TRANSPORT. Z Zajączek Drugich do Kukowa i z powrotem. To trasa nowej linii autobusowej gminy Krzepice

Wniosek gminy Krzepice o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych Użyteczności Publicznej został rozpatrzony pozytywnie. Dopłata została przyznana – i gmina dzięki temu uruchomiła od poniedziałku nową linię autobusową. Dzięki niej można dojechać z Zajączek Drugich (z ulicy Głównej) do Krzepic (na ulicę Kuków). Jaką trasą?
Tu ujawnia się wielka zaleta linii komunalnych, organizowanych przez gminy. Można je zaplanować właśnie tak, by służyły mieszkańcom także tych miejscowości i tych ulic, gdzie komercyjne linie nigdy nie docierały lub przestały docierać. W przypadku tej nowej linii trasa zaczyna się na ulicy Głównej w Zajączkach, potem biegnie obok Szarlejki i przez Zajączki Parcele – miejsce dotąd zupełnie wykluczone komunikacyjnie. Dalej przez Drozdki i Kuźniczkę do centrum Krzepic. W Krzepicach kieruje się w stronę Panek, czyli do Kukowa, też z kilkoma przystankami po drodze, aż prawie do granicy gminy.
Autobus pokona trasę w ciągu niespełna pół godziny. W jedną stronę. Oczywiście pojedzie z Zajączek Drugich do Kukowa i od razu z powrotem. Zaplanowano cztery kursy (każdy w obie strony) na tej trasie – dwa rano i dwa po południu – umożliwiające dojazd do i z centrum oraz ewentualnie złapanie połączenia gdzieś poza gminę lub powrót do domu z Krzepic, po dojechaniu tam choćby z Częstochowy. Piszemy o 4 liniach, bo tyle będzie obsługiwało pełną trasę. W sumie będzie ich jednak sześć – bo w dwóch przypadkach przystanek początkowy i końcowy będzie nie w Zajączkach czy Kukowie, ale w centrum miasta – to będą po prostu takie kursy zjazdowe.
Bilet pełnopłatny jednorazowy będzie kosztować 3,50 lub 4,50 zł (ten drugi na trasie ponad 10 km). Ponieważ linia ma charakter użyteczności publicznej, będzie szereg możliwości skorzystania z przejazdów ulgowych oraz dostęp do biletów miesięcznych. Aha, cennik jest aktualny obecnie. Wiemy, co dzieje się na rynku paliw – trudno więc, aby oczekiwać dziś gwarancji sztywnych cen, bo i koszty mogą się zmieniać – zresztą potencjalnie w górę lub, kto wie, może i w dół. Dodatkowych informacji warto poszukać w ratuszu. Zakładamy, że zadbano też o umieszczenie ich na przystankach. Miasto zachęca też do składania uwag odnośnie do funkcjonowania tej nowej linii. (jar)

ODJAZDY NOWEJ LINII Z PRZYSTANKÓW POCZĄTKOWYCH (WG TRAS)
z Zajączki (Główna) do Krzepice (Kuków): 6:05, 7:05, 9:50, 15:07, 16:17
z Krzepice (Kuków) do Zajączki (Główna): 6:35, 7:35, 13:55, 15:37
z Krzepice (Częstochowska) do Krzepice (Kuków): 13:40
z Krzepice (Kuków) do Krzepice (Kościuszki): 10:20, 16:47

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024