Popów

Leżała bez butów na polu

Znaleźli kobietę nieprzytomną, wychłodzoną, bez butów, na mrozie, w szczerym polu. Gdyby jej nie szukali, rano na ratunek byłoby już za późno.
Leżała bez butów na polu

POLICJA. W poprzedni weekend zgłoszono zaginięcie mieszkanki Popowa. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, a pomoc dotarła niemal w ostatniej chwili. Co się stało, że w ogóle były potrzebne?

W przedostatnią niedzielę oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zaginięcia 47-letniej mieszkanki gminy Popów.
– Na miejsce, kilkanaście minut przed północą, skierowani zostali mundurowi z ogniwa patrolowo- -interwencyjnego. Okazało się, że kobieta wyszła po południu z domu, znajdując się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Interweniujący policjanci znali zaginioną kobietę, dlatego po zebraniu najważniejszych informacji od jej rodziny od razu zaczęli sprawdzać miejsca, w których mogła przebywać – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński.
Policjanci w trakcie poszukiwań ustalili, że 47-latka była wcześniej w kilku różnych miejscach, w których piła alkohol. Zaczęli więc podejrzewać, że kobieta mogła po prostu gdzieś zasłabnąć. Zimą taka sytuacja jest oczywiście szczególnie niebezpieczna. Tej nocy temperatura spadła kilka stopni poniżej zera.
– Stróże prawa zaczęli sprawdzać okoliczne pola i drogi. Przed godziną 1.00 odnaleźli 47-latkę, która bez butów leżała nieprzytomna i wychłodzona na jednym z pól, oddalonym o kilometr od jej domu. Stróże prawa położyli kobietę w radiowozie i przykryli kocem ratunkowym. Na miejsce przyjechał powiadomiony o wszystkim zespół karetki pogotowia, któremu przekazano 47-latkę – opisuje aspirant Raczyński.
W tej sytuacji, gdyby nie pomoc policjantów, gdyby nie ich skuteczne poszukiwania, kobieta mogłaby tej nocy nie przeżyć. Zgłoszenie, a potem skuteczna interwencja mundurowych, uratowały jej życie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Ile wydali na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

60-latka niemal wjechała pod pociąg

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2024