Krzepice

Gmina rekrutuje przedszkolaki

Komisja rekrutacyjna będzie złożone wcześniej wnioski rozpatrywać do 29 marca. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Gmina rekrutuje przedszkolaki

EDUKACJA. Właśnie ustalono harmonogram rekrutacji do gminnych przedszkoli. Rodzice nie powinni zapomnieć o kluczowych terminach. Bo konieczne jest składanie wniosków

Kto chce posłać dziecko znów do tego samego przedszkola, ma miejsce dla niego zapewnione, o ile tylko do 25 lutego złoży w takim przedszkolu wymaganą deklarację. Jeśli dziecko ma w danej placówce być od września po raz pierwszy, to musi przejść procedurę rekrutacyjną. W tym przypadku rodzice czy opiekunowie będą mieć czas na składanie wniosku od 1 do 22 marca. Warto dopytać o kryteria i o to, jak udokumentować sytuację rodziny, by dziecko otrzymało w takiej rekrutacji miejsce w danym przedszkolu. Komisja rekrutacyjna będzie złożone wcześniej wnioski rozpatrywać do 29 marca. Dzień później, 30 marca, ogłoszone zostaną listy kandydatów na miejsca w przedszkolach gminnych. Żeby z kandydata dziecko stało się przedszkolakiem z zapewnionym miejscem w placówce, rodzic będzie musiał to potwierdzić do 12 kwietnia do godziny 15.00. Już 13 kwietnia ogłoszona zostanie lista dzieci przyjętych do przedszkoli.
Jeżeli zostaną wolne miejsca, od 14 kwietnia przyjmowane będą wnioski rodziców czy opiekunów dzieci w naborze uzupełniającym. Jego wyniki wstępne będą potem podane 26 kwietnia, a ostateczne – 29 kwietnia.
Pierwszeństwo ubiegania się o miejsca mają dzieci zamieszkałe w gminie Krzepice, w wieku od 3 lat. Jeśli będą miejsca, to w wyjątkowych okolicznościach także 2,5-latkowie z gminy Krzepice. Dopiero w następnej kolejności dzieci spoza gminy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024