Kłobuck

Basen tylko w sferze marzeń?

Jak zaznacza magistrat, projekt zostanie wykonany na podstawie wizualizacji, ale może wyglądać całkiem inaczej niż na załączonym zdjęciu.
Basen tylko w sferze marzeń?

INWESTYCJE. Niemal 8 lat temu jedną z kluczowych obietnic przedwyborczych Jerzego Zakrzewskiego, kandydata Koalicji Samorządowej na burmistrza, była budowa aquaparku w mieście. Pomysł ten jednak upadł, a w jego miejsce pojawił się nowy – odbudowa odkrytego basenu na terenie OSiR. Jednak kiedy – i czy w ogóle – do niej dojdzie?

Inicjatywa budowy aquaparku w Kłobucku upadła między innymi dlatego, że w międzyczasie w sąsiedniej Częstochowie powstał podobny obiekt. Patrząc jednak na Częstochowę, być może i dobrze się stało, bo działający tam aquapark – jak go szumnie nazwano – na razie przynosi miastu straty i chyba nie cieszy się tak dużą popularnością jak zakładano.
Poza tym, jak argumentował Jerzy Zakrzewski, stan techniczny krytej pływalni, która miała stanowić podstawę rozbudowy jej o wodne zjeżdżalnie, nie pozwala na to. Tak więc kłobucki aquapark musiałby powstać od zera, a to horrendalny, wielomilionowy koszt, na który miasta nie stać.
Burmistrz, próbując wyjść z sytuacji z podniesioną głową, w swoim programie wyborczym na drugą kadencję założył, że przywróci świetność odkrytemu basenowi na terenie OSiR. Od wygranych wyborów minęły 3 lata. Zapytaliśmy więc Jerzego Zakrzewskiego, co dalej z basenem i czy mieszkańcy kiedykolwiek się go doczekają.
– Oczywiście, że powstanie – podtrzymuje Zakrzewski.
– W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy na wykonanie projektu blisko 180 tys. zł – podkreśla.
Burmistrz dodaje, że tegoroczna kadencja należy do wyjątkowo trudnych przez blisko 2-letnią pandemię, która pokrzyżowała plany inwestycyjne wielu gminom w Polsce. Jak zaznacza magistrat, projekt zostanie wykonany na podstawie wizualizacji, ale może wyglądać całkiem inaczej niż na zdjęciu. Początek jego realizacji zaplanowano na 2023 rok.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024