Powiat

Kilku złapanych z narkotykami

Narkotyki, sprzęt dilerski – to policja znajduje u zatrzymanych. Niektórzy sami biorą narkotyki i siadają za kierownicę. To równie niebezpieczne jak picie alkoholu przed jazdą. Nie chcemy tego w naszym powiecie.
Kilku złapanych z narkotykami

POLICJA. Statystyki z lutego pokazują niepokojąco dużą liczbę przypadków zatrzymań osób posiadających narkotyki

Już od dawna wiadomo, że problem narkotyków dotyczy nie tylko wielkich miast. I jest obecny także w naszym powiecie. Tylko w lutym policja dokonała szeregu zatrzymań. Niech to będzie też przestrogą dla osób, które decydują się na jakikolwiek związek z tymi substancjami.
Jeszcze 4 lutego w rejonie stacji paliw we Wręczycy Wielkiej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 44-latka oraz 43-latka. Obaj to mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka. Posiadali przy sobie ponad 80 porcji dilerskich amfetaminy. Aktualnie ich sprawą zajmują się kryminalni z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej. Cztery dni później kłobuccy kryminalni zatrzymali 28-letniego kierowcę dostawczego opla, który prowadził samochód pod działaniem narkotyków. Dodatkowo posiadał przy sobie amfetaminę. Prowadzenie auta po narkotykach wykryto też w kolejnym z przypadków.
– 18 lutego na ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej kryminalni kontrolowali osobowego opla, którym kierował 25-letni mieszkaniec tej miejscowości. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę, a także prowadził samochód, znajdując się pod jej wpływem. Ponadto mężczyzna był poszukiwany. Został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty karne – podaje rzecznik kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński.
Inny kierowca 25 lutego kierował audi – i też po narkotykach.
– Kłobuccy kryminalni uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy, który prowadził auto na ul. 3-go Maja we Wręczycy Wielkiej, znajdując się pod wpływem narkotyków. Ponadto, mężczyzna – mieszkaniec tej samej miejscowości – posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Aktualnie jego sprawą zajmują się policjanci z wręczyckiego komisariatu – dodaje Raczyński. Czarna seria? Czy może wierzchołek góry lodowej? Ważne, że policja działa. Tematu narkotyków w naszym powiecie zdecydowanie sobie nie życzymy. Wszystkim zatrzymanym grożą surowe konsekwencje, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Zgodnie z obowiązującym prawem posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest zabronione i stanowi przestępstwo. Przestępstwem jest również prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024