Libidza

Hartmann powstaje pod Kłobuckiem!

Obecnie trwa budowa zakładu w Libidzy. Pierwsze artykuły testowe zostaną wyprodukowane w trzecim kwartale 2022 roku.
Hartmann powstaje pod Kłobuckiem!

GOSPODARKA. Nowoczesna fabryka, produkująca artykuły do leczenia ran, powstanie w Libidzy. Właśnie trwa jej budowa. Nowa firma stworzy około 160 nowych miejsc pracy

Założona w 1818 roku w Niemczech GRUPA HARTMANN jest dziś jednym z głównych europejskich dostawców profesjonalnych produktów medycznych i higieny osobistej. W 2020 roku Grupa osiągnęła obrót w wysokości 2,4 mld euro i zatrudniała na całym świecie ponad 10 600 tysięcy pracowników. HARTMANN ma swoje przedstawicielstwa w 36 krajach, a produkuje i sprzedaje swoje produkty w ponad 130 krajach.

Fabryka pod Kłobuckiem
Firma HARTMANN, obecna od ponad 25 lat na polskim rynku, jest uznanym i godnym zaufania partnerem dla szpitali, aptek, domów opieki, lekarzy i pacjentów.
W 2021 roku firma HARTMANN zdecydowała się na dalszy wzrost skali swojej dotychczasowej działalności w Polsce i budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Libidzy pomiędzy Kłobuckiem a Częstochową.
– W ten sposób Polska stanie się dla HARTMANN jedną z najważniejszych lokalizacji na świecie oraz jednym z największych producentów artykułów do leczenia ran w Polsce. W nowej fabryce wykorzystywać będziemy między innymi najnowocześniejsze technologie i innowacyjne systemy do wytwarzania zaawansowanych technologicznie produktów do leczenia ran – podkreśla Britta Fuenfstueck, Dyrektor Generalny Grupy HARTMANN.
Produkty wytwarzane w Polsce będą służyć nie tylko krajowemu sektorowi opieki zdrowotnej. PAUL HARTMANN Manufacturing będzie miał również pozytywny wpływ na eksport polskiego sektora produktów ochrony zdrowia.
Pierwsze artykuły testowe zostaną wyprodukowane w trzecim kwartale 2022 roku, a produkcja seryjna spodziewana jest w pierwszym kwartale 2023 roku.
– Cieszę się, że tak uznana, międzynarodowa firma jak HARTMANN zdecydowała się na lokalizację swojego zakładu w naszej gminie – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka. – To duży i uznany pracodawca w europejskim sektorze ochrony zdrowia. Dzięki niemu nasi mieszkańcy mogą liczyć na nowe miejsca pracy, a gmina na rozwój gospodarczy – podkreśla włodarz.

Będą nowe miejsca pracy
Nowa fabryka stworzy około 160 miejsc pracy w rejonie Kłobucka. Jak zapewniają przedstawiciele firmy HARTMANN, nowy pracodawca nastawiony jest na długotrwałe relacje z pracownikami.
– Pracujemy w oparciu o najwyższe standardy branżowe, zapewniamy doskonałe możliwości rozwoju i stabilne warunki pracy. Przy wsparciu odpowiednich programów szkoleniowych i rozwojowych umożliwiamy naszym pracownikom zdobycie istotnych na rynku pracy kompetencji. Pracownicy będą mieli okazję kształtować nową organizację i procesy od samego początku oraz działać w międzynarodowym środowisku – dodaje Britta Fuenfstueck, Dyrektor Generalny Grupy HARTMANN.
Firma poszukuje pracowników w wielu obszarach i o różnym stopniu wymaganego doświadczenia zawodowego. Największa pula stanowisk skierowana jest do inżynierów, techników elektryków, elektromechaników, automatyków, operatorów maszyn, pakowaczy oraz specjalistów ds. logistyki.

Produkcja z wizją
Firma HARTMANN ma silną tradycję, która rozpoczęła się ponad 200 lat temu – z wizją poprawy opieki zdrowotnej dla wszystkich, zarówno profesjonalistów medycznych, jak i pacjentów. Jest ona pionierem w dziedzinie technologii leczenia ran, która jest siłą napędową innowacji w firmie. Wizja prowadzenia działalności przez HARTMANN znana jest przede wszystkim z tego, że jest podparta silnym systemem wartości, zarówno w podejściu do produkcji, jak i do zespołu, z którym firma ją tworzy.
PAUL HARTMANN Manufacturing oferuje możliwość zdobycia doświadczenia w nowo powstającej fabryce, rozwoju wraz z rozwojem organizacji, szkoleń dopasowanych do stanowiska, zdobycia doświadczenia przez osoby rozpoczynające pracę i jednocześnie ciekawe ścieżki kariery w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie. Osobom, które pomyślnie przejdą okres próbny, firma oferuje umowę na czas nieokreślony. Więcej szczegółów oraz informacje na str. 6 dzisiejszego wydania.

hartmann_2

Nowa fabryka stworzy około 160 miejsc pracy w rejonie Kłobucka.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Libidza

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Libidza

Uczniowie znają zagraniczne zabytki

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Będzie jasno i bezpiecznie

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2022

Festyn strażacki

Marcin Syguda14 czerwca 2022

Potrącony na krajówce

Jarosław Jędrysiak17 grudnia 2021

Kto porzucił pieski w worku?

Jarosław Jędrysiak18 września 2021

Dachował na rondzie. Pijany?

Jarosław Jędrysiak17 lipca 2021