Powiat

Partnerstwo na trudne czasy

List intencyjny został podpisany na przejściu granicznym. Jest wola odnowienia współpracy sprzed lat właśnie teraz, gdy jest ona tak potrzebna sąsiadom. POWIAT KŁOBUCKI
Partnerstwo na trudne czasy

SAMORZĄD. To znaczący gest solidarności i gotowości pomagania w potrzebie. Nasz powiat chce odnowić partnerską współpracę z ukraińskimi Mościskami. A pomoc faktyczna od nas już na Ukrainę płynie

Powiat kłobucki już wcześniej współpracował z ukraińskim rejonem Mościska. W spokojnych czasach niewielu pewnie w ogóle wiedziało, że taka umowa partnerska istnieje. Potem, po zmianach administracyjnych na Ukrainie, rejon Mościska przestał istnieć. Teraz, gdy na Ukrainę przyszła straszna wojna, a pomoc i współpraca sąsiadom są naprawdę potrzebne, zdecydowano się na odnowienie tej dawnej partnerskiej umowy. Tym razem – z miastem Mościska.
Starosta Henryk Kiepura pojechał na granicę polsko-ukraińską, gdzie przed północą w niedzielę 20 marca, w obrębie przejścia granicznego w Medyce, podpisał z burmistrz miasta Mościska, Mirosławą Pelc, list intencyjny, który jest pierwszym krokiem do podpisania partnerskiej umowy o współpracy. W obecnej sytuacji taki gest ma szczególne znaczenie. Wolę odnowienia współpracy wyrażono właśnie teraz, gdy ma ona szansę mieć realne znaczenie. Zresztą pomoc z powiatu kłobuckiego już tam płynie. Od początku brutalnej wojny.
I tym razem zresztą starosta pojechał na granicę właśnie przy okazji wyjazdu tam z Kłobucka kolejnego samochodu załadowanego pomocą humanitarną dla Ukrainy. W konwoju uczestniczyły też inne auta – z szeregu jednostek OSP od nas i z województwa. Transportowano dla Ukrainy sprzęt strażacki, agregaty, środki medyczne, artykuły pierwszej pomocy i żywność. Darczyńców wielu – wśród nich także mieszkańcy naszego powiatu. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024