Kłobuck

Wojownik w tym sezonie nie zwalnia tempa – 16 medali z Grand Prix Polski w Taekwon-do

Wojownik w tym sezonie nie zwalnia tempa – 16 medali z Grand Prix Polski w Taekwon-do

Od 25 do 27 kwietnia w Głubczycach odbywał się trzeci co do ważności turniej w Polskim Taekwon-do czyli Grand Prix Polski.

Na turniej zjechało się ponad 350 zawodników z 50 klubów z całej Polsce rywalizując o miejsce w Kadry narodowej, eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów oraz o medale jednej z ważniejszych imprez rozgrywającym się w kraju nad Wisłą w Taekwon-do.

Na tak prestiżowej imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów KS Wojownik którzy odhaczyli się w składzie 21 zawodników, 2 trenerów, 1 sędziego oraz naszego kierowcy Roberta z firmy Center Travel który zasłużył już na honorową licencje zawodniczą.

Turniej który rozgrywał się przez 3 dni. W piątek dla wielu z naszych najtrudniejsza rywalizacja czyli weryfikacja wagi startowej. Tutaj odnotowaliśmy pierwsze zwycięstwo wszyscy zmieścili się w swoich limitach wagowych co wymaga nie lada dyscypliny szczególnie w młodym wieku Juniorskim. W sobotę rywalizowali Juniorzy a w niedziele Seniorzy (od nas kilku juniorów również startowało w seniorach i to z nie lada sukcesami). Dla każdego z naszej ekipy ten turniej będzie pamiętany inaczej. Wielu potwierdziło swoją świetną dyspozycje zdobywając złote i srebrne medale. Alex Tukaj potwierdził dobrą dyspozycje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy juniorów na które został powołany. (Alex jest 6 zawodnikiem z naszego klubu powołanym do Kadry Narodowej). Świetnie spisały się złote na tych zawodach Natalia Kulej, Stefania Macierzyńska, Dagmara Cajler które potwierdziły swoje umiejętności ale również mamy wiedzę że jest sporty obszar do rozwoju u tych zawodników. Bardzo cieszą nasz również medale zdobyte u Ksawerego Pijeta, Kuby Juszczyka, Dawida Walickiego, Antka Woszczyńskiego. Na wcześniejszych turniejach byli o włos od medali, nie odpuścili w kolejnym cyklu przygotowawczym i potwierdzili maksymę „kto pracuje ten ma”. Swoją dobrą formę ale na pewno z lekkim nie dosytem potwierdził tez Jakub Szewczyk, Zosia Cichoń i Mikołaj Stępień którzy po raz kolejny stanęli na podium ważnej imprezy. Wyciągnięte wnioski z tego turnieju na pewno zaowocują wyższymi stopniami podium oraz medalami, musi tak być bo w naszym klubie albo się wygrywa, albo się uczy, nie ma przegranych. Mocniejsi o doświadczenia z Głubczyc będziemy mogli nanieść poprawki już 2 kwietnia na Międzywojewódzkim turnieju w Rybniku. Starty, startami, emocje emocjami, ale nie możemy zapomnieć o tych którzy wspierają nasze wyjazdy, treningi i to że możemy być każdego dnia lepszą wersją siebie. Wielkie Taekwon dla rodziców za cierpliwość do trenera i wsparcie finansowe pasji swoich pociech. Bardzo dziękujemy sponsorom którzy pomagają utrzymać nam nasze profesjonalne miejsce do treningu (Króleski Burger, Kronos, Krono-Plast, Przemysław Broczkowski PRZEMKO, KORAL skup makulatury i folii, Rehabilitacja TRONINY-Kłobuck, oraz firmę LED ONE Mateusz Woźniak który na ten turniej opłacił nam transport). Bardzo dziękujemy samorządom Powiatu Kłobuckiego, Gminy Kłobuck, Miedźno, Wręczyca Wielka, Opatów, Konopiska że dbają o sportowy potencjał swoich mieszkańców.

Oczywiście jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa w tym roku. Przed nami kolejne turnieje na których oddamy, dla was serducho, nie cofniemy się o krok, będziemy walczyć o każdy centymetr maty i przywieziemy kolejne medale do swoich domów.

????Poniżej zawodnicy którzy pięknie reprezentowali klub na matach Grand Prix Polski :

????????????????Stefania Macherzyńska 1 złoty 1 srebrny 2 brązowe medale

????????????Natalia Kulej 1 złoty i dwa brązowe medale

????Dagmara Cajler 1 złoty medal

????Alex Tukaj 1 srebrny medal

????Jakub Szewczyk 1 srebrny medal

????Ksawery Pijet 1 srebrny medal

????Dawid Walicki 1 srebrny medal

????Jakub Juszczyk 1 brązowy medal

????Maciej Frydrych 1 brązowy medal

????Antoni Woszczyński 1 brązowy medal

????Zosia Cichoń 1 brązowy medal

????Mikołaj Stempień 1 brązowy medal

????Wiktora Sawicka

????Wanessa Skupień

????Alicja Herudzińska

????Alicja Różalska

????Sebastian Grzeliński

????Arek Słomian

????Emilia Kielan

????Przemek Kurzacz

????Hieronim Cajler

????Zuzanna Tomczyk sędzia

????Kierowca Robert W.

????????????Ogromne gratulacje

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024