Kłobuck

Dołożyli na Witosa i Mostową

Obie inwestycje realizowane będą z dotacją Polskiego Ładu, czyli na warunkach finansowych bardzo korzystnych dla gminy. Po przesunięciu środków miasto podpisze umowy z wykonawcami. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Dołożyli na Witosa i Mostową

INWESTYCJE. Rada miejska podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na realizację inwestycji w Kamyku na ulicy Mostowej i w Kłobucku na ulicy Witosa

Przetargi na obie te ważne tegoroczne inwestycje zakończyły się nie do końca pomyślnie – bo zgłoszeniem ofert na kwoty wyższe niż środki, które miasto na oba zadania zaplanowało. Najtańsza złożona oferta na przebudowę ulicy Witosa ma wartość niemal 3,5 miliona złotych. Aby móc ją przyjąć, samorząd musiał zdecydować się na dołożenie dodatkowych 230 tysięcy złotych. To oznacza zwiększenie środków na roboty budowlane o 7 procent.
– Biorąc pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą, należy uznać, że taki wzrost kwoty w stosunku do planu z budżetu na 2022 rok wydaje się do zaakceptowania – mówił na wtorkowej sesji burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Na przetarg na przebudowę drogi i mostu w ciągu ulicy Mostowej odpowiedziało pięć firm. Tu najtańsza złożona oferta zbliża się do kwoty 4,3 miliona złotych. Względem wydatków zaplanowanych w budżecie to o 100 tysięcy więcej, to 2,4 procenta drożej. Sytuacja jest jednak analogiczna do przypadku ulicy Witosa.
Na sesji poddano pod głosowanie uchwałę zmieniającą budżet miasta tak, aby wpisać do niego dodatkowe, brakujące kwoty, umożliwiające przyjęcie ofert przetargowych i rozpoczęcie inwestycji. Za uchwałą zagłosowała większość radnych.
Obie inwestycje realizowane będą z dotacją Polskiego Ładu, czyli na warunkach finansowych bardzo korzystnych dla gminy. Po przesunięciu środków miasto podpisze umowy z wykonawcami.
Przebudowa ulicy Witosa ma potrwać do 6 miesięcy. Przebudowa ulicy Mostowej i znajdującego się tam mostu – do 8 miesięcy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024