Kalej, Wręczyca

Czas zająć się „drogą śmierci”

Korzystając z obecności na sesji posła Andrzeja Gawrona, temat wciąż leżącego na półce projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 494 poruszyła radna Anita Toborek. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Czas zająć się „drogą śmierci”

DROGI. Korzystając z obecności parlamentarzysty, wręczyccy radni apelowali o poparcie dla szybszego zajęcia się przebudową drogi 494

Mijają już lata, odkąd szczegółowo omawiano plan przebudowy tej i innych dróg wojewódzkich w powiecie. We Wręczycy, w Kłobucku, w innych gminach temat co jakiś czas powraca. Tylko za inwestycję od pięciu lat nikt się nie bierze.
Korzystając z obecności na sesji posła Andrzeja Gawrona, temat wciąż leżącego na półce projektu przebudowy drogi wojewódzkiej 494 poruszyła radna Anita Toborek. Chwilę później do apelu dołączył się też przewodniczący rady.
– Jest to droga wyjątkowo niebezpieczna, na której zginęło już paręnaście osób. Niech pan zwróci uwagę. Między Wręczycą i Kaleją jest paręnaście krzyży przy drodze. Te krzyże nie pojawiły się tam bez powodu – celnie akcentował powagę problemu Marek Prubant.
Cóż na to poseł? Zadeklarował zajęcie się zgłoszonymi mu sprawami, więc i tą. Poprosił o dokumenty, którymi dysponuje gmina. Zapowiedział rozmowę z marszałkiem województwa. Co z tego wyjdzie – zobaczymy. Podobno środki mają być w nowej perspektywie budżetowej. Chyba że znów przegramy w konkurencji „pilności” z Górnym Śląskiem. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalej, Wręczyca

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kalej, Wręczyca

Ważniejsze drogi koło ważnych osób?

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2021