Zajączki Pierwsze

Potrącił i odjechał

Prawdopodobnie tym autem został potrącony rowerzysta. Sprawca odjechał. Potraficie pomóc policji – i sprawiedliwości? POLICJA KŁOBUCK
Potrącił i odjechał

POLICJA. Kłobucka policja prowadzi sprawę potrącenia rowerzysty w Zajączkach Pierwszych. Po tym zdarzeniu sprawca odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu

Policja dorzuca nowe informacje, spodziewając się przy tym, że pomogą one w rozwiązaniu sprawy. Apeluje też o to, by zgłaszali się wszyscy, którzy mogą mieć wiedzę przydatną do ustalenia szczegółów tego bulwersującego zdarzenia.
– Policjanci z zespołu ds. wykroczeń kłobuckiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące potrącenia 80-letniego rowerzysty – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, mł. asp. Marlena Wiśniewska.
Do potrącenia doszło 28 marca w Zajączkach Pierwszych. Stało się to w czasie pomiędzy godz. 12.30 a 13.30. Wstępnie ustalono, że rowerzysta jechał prawidłowo, a potrącił go kierowca białego samochodu, który skręcał w drogę w kierunku Zimnowody i nie ustąpił rowerzyście pierwszeństwa. Co najgorsze, po potrąceniu – sprawca nie zatrzymał się, odjechał drogą w kierunku Zimnowody. Potrącony rowerzysta zdołał dotrzeć do domu, mimo obrażeń ciała. Wówczas poinformowano medyków i policję. Dla pewności warto dodać, że rowerzysta był oczywiście trzeźwy. Został zabrany z domu do częstochowskiego szpitala na szczegółową diagnostykę.
Wstępne ustalenia policji wskazywały, że rowerzysta został potrącony przez samochód białego koloru, typu vanu lub kombi, z numerem rejestracyjnym zaczynającym się od SKL. Obecnie policja dysponuje już zabezpieczonym nagraniem z monitoringu, na którym prawdopodobnie zarejestrowano samochód biorący udział w zdarzeniu. Może nim być peugeot bipper lub citroen nemo, względnie fiat fiorino. Auto jest dość charakterystyczne, posiada czarną klapkę wlewu paliwa (lub jest ona urwana), ma relingi dachowe w kolorze czarnym oraz przyciemniane tylne szyby.
Policja prowadzi weryfikację tych danych i ustala, kto kierował pojazdem w chwili, gdy doszło do potrącenia rowerzysty. Apeluje też do wszystkich o pomoc.
– Jeśli ktoś z państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia lub rozpoznaje prezentowany pojazd, prosimy o kontakt z KPP w Kłobucku, e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (47) 38582255, (47) 8582280 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Gwarantujemy anonimowość! – dodaje mł. asp. Wiśniewska. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajączki Pierwsze

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zajączki Pierwsze

Coś dla znawców lokalnej przyrody i ekologii

Jarosław Jędrysiak16 maja 2023

Kościół w Zajączkach Pierwszych będzie zabytkiem

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2023

Złote gody w strażackiej rodzinie

Jarosław Jędrysiak17 maja 2021

Pobił ratowników pogotowia

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2020

Śmierć w studni

Jarosław Jędrysiak28 marca 2018

Zajączki Pierwsze Festyn z 660-leciem wsi

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2017