Powiat

Jeśli nie masz pewności, że wytrzeźwiałeś, nie siadaj za kierownicę!

Jeśli nie masz pewności, że wytrzeźwiałeś, nie siadaj za kierownicę!

Wczoraj policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. Przebadanych zostało ponad 500 kierujących z czego zatrzymano 2 nietrzeźwych i 1 po użyciu alkoholu. Dodatkowo w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej policjanci rozdawali broszury informacyjne.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego mundurowi prowadzą regularne działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia, kierowcy i rowerzyści muszą liczyć się z możliwością badania stanu trzeźwości na wyznaczonych punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Podczas doraźnych działań policjanci dużą ilość badań, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia służące do zbadania stanu trzeźwości.

Działania „Trzeźwość” przynoszą zamierzony efekt, policjanci przeprowadzili ponad 500 testów zatrzymując 3 kierowców po alkoholu.

Kłobucka drogówka zapowiada kolejne działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców stanowiących realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego!

Pamiętaj!

Siadaj za kierownicą tylko wtedy, gdy jesteś pewien swojej trzeźwości.

mity-o-alkoholu

Zastanawiałeś się kiedyś, co czują kierowcy, którzy spowodowali śmiertelny wypadek po alkoholu? Utrata wolności i pieniędzy nie jest najgorszą karą. Po wyjściu z więzienia wyrzuty sumienia i poczucie winy wciąż nie pozwalają żyć normalnie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Powiat

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024