Przystajń

Centrum Usług Społecznościowych udzieli pomocy

Przez pewien czas – do ukończenia budynku CUS – zajęcia świetlicowe będą się odbywać w GOKSiR lub w Szkole Podstawowej w Przystajni. ARCH.
Centrum Usług Społecznościowych udzieli pomocy

POMOC. Centrum Usług Społecznościowych w Przystajni realizować będzie projekt mający na celu zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym. Co przez to rozumieć?

Zacznijmy od tego, że środki na realizację programu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przystajni ma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Przede wszystkim chodzi tu o utworzenie i prowadzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci świetlicy w Przystajni, która będzie działać w ramach Centrum Usług Społecznościowych. W tej świetlicy nastąpi realizacja zajęć dodatkowych rozwijających kluczowe kompetencje.
Przez pewien czas – do ukończenia budynku CUS – zajęcia świetlicowe będą się odbywać w GOKSiR lub w Szkole Podstawowej w Przystajni. Przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat, zamieszkujących na terenie gminy Przystajń, pochodzących z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Projekt przewiduje objęcie wsparciem 15 uczestników. To niewiele, więc uczestnicy będą wybierani według określonych preferencji. Wśród nich jest na przykład niepełnosprawność oraz ubóstwo i wykluczenie społeczne.
Świetlica będzie czynna popołudniami (godz. 13-18) od poniedziałku do piątku. I ewentualnie w razie potrzeby w innych terminach. Dzieciom zapewniona będzie opieka wychowawcy, kontakt z rówieśnikami, rozwijanie zainteresowań, pomoc w odrabianiu lekcji, dostęp do komputera, ale także na przykład możliwość udziału w wycieczkach do zoo we Wrocławiu, planetarium w Chorzowie czy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas pobytu w świetlicy uczestnikom zostanie zapewnione wyżywienie.
Pierwsza rekrutacja kończy się w tym tygodniu. Potem będzie prowadzona w sposób ciągły. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Będzie pomoc żywnościowa

Jarosław Jędrysiak17 lipca 2024

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023