Opatów

Walizka pełna zagrożeń

Czasami pozornie zwykłe przedmioty mogą mieć związek z substancjami psychoaktywnymi i narkotykami. Warto umieć je rozpoznać. POLICJA KŁOBUCK
Walizka pełna zagrożeń

POLICJA. Policja kontynuuje prowadzenie profilaktyki zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. W szczególny sposób wyposaża w minimum wiedzy rodziców

Narkotyki, środki psychoaktywne – to wszystko w pewien szczególny sposób komponuje się z określonego rodzaju sprzętem, ze specyficznymi przedmiotami. Ktoś, kto temat zna tylko z filmów kryminalnych, może nie rozpoznać zagrożenia, któremu ulega właśnie jego dziecko. Dlatego policjanci uczą rodziców, jakich przedmiotów nie powinny posiadać dzieci. I tego, że jeśli się je u nich znajdzie, to co najmniej należy sprawę potraktować poważnie.
Tego rodzaju spotkania już się w powiecie odbywają i będzie najlepiej, jeśli każdy rodzic będzie miał okazję z nich skorzystać prędzej czy później. W środę przed tygodniem mieli taką możliwość rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Opatowie. Spotkał się z nimi dzielnicowy asp. Mariusz Tałaj. Policjant opowiedział o zagrożeniach związanych z substancjami psychoaktywnymi. Co najważniejsze, wziął też na to spotkanie specjalną profilaktyczną walizkę. Umieszczono w niej imitacje popularnych środków psychoaktywnych oraz przedmiotów, które nie powinny znajdować się w posiadaniu dzieci. Ktoś, kto z narkotykami czy podobnymi substancjami nie miał do czynienia, może je uznać za zwykłe przedmioty. Wiedza, że to jednak może być coś, co rodzica powinno zaniepokoić, jest więc cenna, by odpowiednio i stosownie szybko podjąć reakcję. I mieć szansę uchronić dziecko przed najgorszymi konsekwencjami. Uzależnienie na pewno może być groźne.
Dodajmy, że skądinąd wiadomo, że w naszym powiecie i regionie w ostatnich latach częściej niż dawniej wykrywane są przypadki posiadania narkotyków – także w większej ilości, takiej „handlowej”. Zagrożenie to nie jest więc już specyfiką wielkich miast. Trzeba umieć je rozpoznawać, bo może „zapukać” do każdego domu także u nas. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023