Kłobuck

Co nowego w sprawie sali gimnastycznej?

Budowa sali przeciąga się i wciąż są tu jeszcze niewiadome. W to, że obiekt jest konieczny, nikt poważny raczej nie wątpi. Trudności muszą być zatem pokonane.
Co nowego w sprawie sali gimnastycznej?

INWESTYCJA. W długo trwających negocjacjach ratusza z wykonawcą budowy sali gimnastycznej odnotowano postępy. Podczas ostatniej sesji nie wszystkie kwestie były jednak rozstrzygnięte

Perypetie związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku są już chyba wszystkim w mieście doskonale znane. Wykonawca, w związku z potężnymi zmianami na rynku, zgłosił się do ratusza w kwestii zmiany wartości zamówienia – dopasowania jej do zupełnie innych teraz cen. Druga kwestia to termin realizacji inwestycji – jej zakończenia. Samorządowcy sygnalizowali od dawna, że na placu budowy „nic się nie dzieje”. Niemniej w tej materii gmina i firma doszły do pewnego porozumienia i wydłużenia czasu realizacji inwestycji. Na ostatniej sesji burmistrz podkreślał, że ostatnio wykonawca zintensyfikował prace. Natomiast co do formalnego rozstrzygnięcia, do kiedy ma się uwinąć z robotami, postanowiono, że wcześniej obowiązujący termin może być wydłużony o 122 dni. To dokładne określenie liczby dni wynika z przeprowadzonych w ratuszu analiz. Obecnie więc obowiązuje termin, zgodnie z którym firma ma ukończyć realizację inwestycji do 9 listopada tego roku.
Co do spraw finansowych, burmistrz wspomniał na sesji, że wciąż trwają negocjacje. Nie zabrakło jednak pytania o bliższe szczegóły w tej właśnie kwestii.
– Gdybyśmy znali tę kwotę, to byśmy ją państwu podali – żachnął się w odpowiedzi Jerzy Zakrzewski. W interesie samorządu i mieszkańców jest oczywiście ukończenie tej inwestycji – najlepiej też przez wykonawcę, który ją realizuje. Zejście z budowy to oczywiste perturbacje i wydłużenie terminu (trzeba ustalić stan realizacji inwestycji, którą miałby dokończyć ktoś inny). Z drugiej strony miasto może uwzględnić tylko uzasadnione roszczenia wykonawcy, które niekoniecznie muszą się pokrywać z kwotami, które mogą być wymieniane w toku negocjacji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024