Powiat

W gminie Miedźno odbyła się akcja „widoczny=bezpieczny”

POLICJA KŁOBUCK
W gminie Miedźno odbyła się akcja „widoczny=bezpieczny”

Kłobuccy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W miniony poniedziałek w takiej akcji po raz kolejny udział wziął Przewodniczący GKRPA w gminie Miedźno, Pan Wojciech Tałajczyk, który wspólnie z mundurowymi z drogówki i dzielnicowym wręczali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask może uratować życie, a WIDOCZNY=BEZPIECZNY!

W celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w miniony poniedziałek 15 sierpnia, policjanci z kłobuckiej drogówki wraz dzielnicowym asp. Bartłomiejem Macherzyńskim oraz Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Miedźno, Panem Wojciechem Tałajczykiem, przeprowadzili kolejną akcję w myśl zasady, że „WIDOCZNY=BEZPIECZNY”. W trakcie działań, napotkanym pieszym i rowerzystom rozdawano odblaski ufundowane właśnie przez tą komisję.

Profilaktyczne działania prowadzone były na terenie różnych miejscowości w gminie Miedźno.

Tradycyjnie, w trakcie poniedziałkowej akcji mundurowi po raz kolejny przypominali, że poruszając się po drogach rowerem lub pieszo, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że odblaski należy umieścić w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024