Powiat

72 złapanych na radar

Zdecydowanie za szybko jak na teren zabudowany. Efekt? Utrata prawka na trzy miesiące i inne nieprzyjemności. ARCH.
72 złapanych na radar

DROGÓWKA. Policja zapowiadała, że w piątek będzie kontrolować prędkość. Jak się okazuje, nie każdy o tym wiedział. Albo po prostu nie każdy wykazał się ostrożnością podczas korzystania z naszych dróg

W piątek 12 sierpnia policjanci z kłobuckiej drogówki, przeprowadzili kolejne działania „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Ponadto, w ramach akcji mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców, wyposażenie samochodu oraz wymagane uprawnienia.
– Podczas działań mundurowi ujawnili 72 wykroczenia drogowe dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości. Prawo jazdy na trzy miesiące stracił 41-letni kierowca audi, który kilka minut przed godziną 20.00 przejeżdżał w terenie zabudowanym przez miejscowość Lutrowskie (gmina Krzepice) z prędkością 107 km/h. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, otrzymał również mandat w kwocie 1,5 tysiąca złotych oraz punkty karne – podaje p.o. rzecznika kłobuckiej policji, asp. Kamil Raczyński.
Policja ponawia tego rodzaju akcje, gdyż w statystykach prędkość ciągle jest wśród kluczowych przyczyn wypadków drogowych. Nawet jeśli w danym momencie, podczas stwierdzenia wykroczenia, ryzyko wypadku było czysto teoretyczne, to chodzi głównie o wytworzenie przekonania, że ograniczenia są po to, by były przestrzegane. By w pewnym momencie ryzyko z teoretycznego nie zamieniło się w praktyczne – a kierowca w sprawcę wypadku. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024