Powiat

Znów kazali dmuchać i złapali paru „naprutych”

ARCH.
Znów kazali dmuchać i złapali paru „naprutych”

W poniedziałek policja znów prowadziła akcję „Trzeźwość”. Złapano aż 4 nietrzeźwych. Ale pewnym pocieszeniem może być to, że to jedyne przypadki wśród 612 skontrolowanych

Może nigdy się nie doczekamy, aż po drogach przestaną jeździć nietrzeźwi. Każdy przypadek to o jeden za dużo. Mimo wszystko kiedy wśród 612 skontrolowanych promile ma tylko 2 kierowców i 2 rowerzystów – to… nie jest tak źle, choć wolałoby się, aby i tych czworo delikwentów na naszych drogach nie było.
– W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego mundurowi prowadzą cykliczne działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia, kierowcy i rowerzyści muszą liczyć się z możliwością badania stanu trzeźwości na wyznaczonych punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Wczoraj, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych urządzeń służących do zbadania stanu trzeźwości, policjanci z drogówki mieli możliwość przeprowadzenia dużej ilości badań – informuje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Kłobucka drogówka zapowiada kolejne działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców stanowiących realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Każdy jest zobowiązany do tego, by siadać za kierownicą tylko wtedy, gdy jest pewien swojej trzeźwości. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024