Rynek

Trochę więcej aut, trochę taniej

ARCH.
Trochę więcej aut, trochę taniej

Niewielkie zmiany na rynku aut używanych. W ostatnim miesiącu oferowano ich nieco więcej niż wcześniej, za to mediana ceny symbolicznie spadła

Dane pochodzą z raportu AAA Auto. Obejmuje on informacje ze stron pośredniczących w sprzedaży aut, od dilerów oraz z komisów. W październiku w Polsce zaoferowano na sprzedaż ponad 205,2 tysiąca aut używanych – blisko 9 tysięcy więcej niż miesiąc wcześniej. Mediana ich ceny spadła w tym samym okresie o 300 złotych i wyniosła 29,4 tysiąca złotych.
Jest to sytuacja typowa jesienią. Ofert jest więcej. Wciąż jednak mniej niż przed małym załamaniem rynku aut z drugiej ręki, który mieliśmy niedawno i który był powiązany z dużym popytem – w sytuacji mniejszej dostępności aut nowych. Najwięcej oferowanych w październiku aut to były ople astry ( blisko 5,6 tysiąca ofert). O ponad tysiąc mniej było wystawionych audi a4, a jeszcze nieco mniej – bmw 3. To trzy najpopularniejsze. Słynny golf – na czwartym miejscu, passat – na piątym. Więcej było ofert na diesle niż na benzyniaki. Mediana przebiegu wyniosła 180 tysięcy kilometrów. A mediana wieku aut – 11,9 lat. Najwyższa mediana ceny była w województwie mazowieckim, a najniższa – w kujawsko-pomorskim. Choć auta stosunkowo niedrogie były też na przykład w województwie łódzkim i dolnośląskim. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rynek

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Rynek

Znana sieć wprowadza tęczowe torby

Jarosław Jędrysiak31 maja 2019