Powiat

Policja badała czy jeździmy po pijaku

Policja badała czy jeździmy po pijaku

Dzisiaj policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. Przebadanych zostało 563 kierujących. Zatrzymano 2 nietrzeźwych i 1 po użyciu alkoholu.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego mundurowi prowadzą cykliczne działania „Trzeźwość”. Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia, kierowcy i rowerzyści muszą liczyć się z możliwością badania stanu trzeźwości na wyznaczonych punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu.
W poniedziałek, 28 listopada od wczesnych godzin porannych do godzin południowych, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych urządzeń służących do zbadania stanu trzeźwości, policjanci z drogówki mieli możliwość przeprowadzenia dużej ilości badań. Działania „Trzeźwość” przyniosły zamierzony efekt, policjanci przeprowadzili 563 testy, zatrzymując 2 nietrzeźwych kierowców oraz 1 po użyciu alkoholu. Ponadto jeden z kierowców kierował pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień.
Do akcji włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miedźnie, której przewodniczący Pan Wojciech Tałajczyk, wspólnie z mundurowymi wręczał badanym kierowcom jednorazowe alkotesty, ufundowane właśnie przez tą komisję.
Kłobucka drogówka zapowiada kolejne działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców stanowiących realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Red. Marcin Syguda

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024