Kłobuck

Częstochowa rozdaje wejściówki. Kłobuck nie rozdaje

ARCH.
Częstochowa rozdaje wejściówki. Kłobuck nie rozdaje

Ponad 7 tys. biletów wstępu na lodowisko i do parku wodnego trafiło do seniorów, dzieci i młodzieży.

Przedstawicielom organizacji pozarządowych bezpłatne wejściówki przekazał prezydent Częstochowy podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Miasta. Kłobuck ma swoje lodowisko i basen kryty. Czy rozdaje wejściówki i wspiera jakieś grupy? Zapytaliśmy o to dyrektora OSiR Jacka Krakowiana

– ” Jakieś wejściówki rozdawaliśmy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku na basen. Ktoś tam się kąpał, ale nie za dużo osób. Listę osób uprzywilejowanych dostarczała dyrektor MOKu. Jeśli chodzi o lodowisko to osoby starsze nie chcą jeździć na łyżwach więc nie było takiej potrzeby, aby je wspierać wejściówkami. A poza tym wejściówki są tak tanie, że nie ma sensu ich rozdawać za darmo.

Zapytaliśmy kilka osób na mieście o to czy są zainteresowane aktywny spędzaniem czasu i wsparciem ze strony miasta.

– Pewnie, że tak. Nie słyszałam o jakimkolwiek wsparciu osób starszych. Mam dopiero 61 lat. Chętnie skorzystam z takiej formy jeśli w ogóle się o niej dowiem, mówi Pani Krystyna.

– Nie słyszałam, żeby coś takiego wspierała gmina. Przecież chętnie poszłabym z wnuczkiem na zajęcia na basen czy lodowisko jeśli nie będę musiała płacić. Tym bardziej, że życie jest takie drogie , a moja emerytura o niecałe 1800 zł, mówi Justyna.

– A gdzie jest taka informacja, że gmina wspiera seniorów czy osoby uboższe w aktywnym spędzaniu czasu? Pierwsze słyszę, mówi Bogdan.

Z biletów w Częstochowie skorzystają: podopieczni 12 placówek wsparcia dziennego, 8 całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodziny zastępcze, a także słuchaczki i słuchacze trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku, osoby z trzech dziennych domów seniora i dwóch stowarzyszeń działających na rzecz seniorów.

Dzięki biletom 1472 dzieci i ich opiekunów oraz 384 seniorów skorzysta z bezpłatnego 2-godzinnego wejścia na miejskie lodowisko. Bilety umożliwiają również bezpłatne skorzystanie z wypożyczalni łyżew. Z biletów będzie można korzystać do końca lutego br., czyli do końca sezonu.
Dodatkowo 3416 dzieci wraz z opiekunami oraz 1945 seniorów skorzysta z bezpłatnego 3-godzinnego pobytu w strefie basenowej Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów. Bilety są ważne do końca czerwca tego roku. Jak będzie w Kłobucku? Pewnie tak jak jest do tej pory. (EW.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024