Kłobuck

Częstochowa rozdaje wejściówki. Kłobuck nie rozdaje

ARCH.
Częstochowa rozdaje wejściówki. Kłobuck nie rozdaje

Ponad 7 tys. biletów wstępu na lodowisko i do parku wodnego trafiło do seniorów, dzieci i młodzieży.

Przedstawicielom organizacji pozarządowych bezpłatne wejściówki przekazał prezydent Częstochowy podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Miasta. Kłobuck ma swoje lodowisko i basen kryty. Czy rozdaje wejściówki i wspiera jakieś grupy? Zapytaliśmy o to dyrektora OSiR Jacka Krakowiana

– ” Jakieś wejściówki rozdawaliśmy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku na basen. Ktoś tam się kąpał, ale nie za dużo osób. Listę osób uprzywilejowanych dostarczała dyrektor MOKu. Jeśli chodzi o lodowisko to osoby starsze nie chcą jeździć na łyżwach więc nie było takiej potrzeby, aby je wspierać wejściówkami. A poza tym wejściówki są tak tanie, że nie ma sensu ich rozdawać za darmo.

Zapytaliśmy kilka osób na mieście o to czy są zainteresowane aktywny spędzaniem czasu i wsparciem ze strony miasta.

– Pewnie, że tak. Nie słyszałam o jakimkolwiek wsparciu osób starszych. Mam dopiero 61 lat. Chętnie skorzystam z takiej formy jeśli w ogóle się o niej dowiem, mówi Pani Krystyna.

– Nie słyszałam, żeby coś takiego wspierała gmina. Przecież chętnie poszłabym z wnuczkiem na zajęcia na basen czy lodowisko jeśli nie będę musiała płacić. Tym bardziej, że życie jest takie drogie , a moja emerytura o niecałe 1800 zł, mówi Justyna.

– A gdzie jest taka informacja, że gmina wspiera seniorów czy osoby uboższe w aktywnym spędzaniu czasu? Pierwsze słyszę, mówi Bogdan.

Z biletów w Częstochowie skorzystają: podopieczni 12 placówek wsparcia dziennego, 8 całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodziny zastępcze, a także słuchaczki i słuchacze trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku, osoby z trzech dziennych domów seniora i dwóch stowarzyszeń działających na rzecz seniorów.

Dzięki biletom 1472 dzieci i ich opiekunów oraz 384 seniorów skorzysta z bezpłatnego 2-godzinnego wejścia na miejskie lodowisko. Bilety umożliwiają również bezpłatne skorzystanie z wypożyczalni łyżew. Z biletów będzie można korzystać do końca lutego br., czyli do końca sezonu.
Dodatkowo 3416 dzieci wraz z opiekunami oraz 1945 seniorów skorzysta z bezpłatnego 3-godzinnego pobytu w strefie basenowej Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów. Bilety są ważne do końca czerwca tego roku. Jak będzie w Kłobucku? Pewnie tak jak jest do tej pory. (EW.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024