Kłobuck

Zaciągnął marszałka na drogę

Zaciągnął marszałka na drogę

W Kłobucku odbyło się spotkanie samorządowców z regionu, z udziałem marszałka województwa. Burmistrz zabrał go tam, gdzie od lat czekamy na przebudowy dróg

Spotkanie w Kłobucku dotyczyło rozdziału środków unijnych z nowej perspektywy budżetowej. Materiały oficjalne samorządu wojewódzkiego niosą długą wypowiedź marszałka Jakuba Chełstowskiego o tym, jak to ważne jest inwestowanie w naszym, północnym subregionie województwa. Piszemy o tym osobno. Zresztą zauważamy z przekąsem, że marszałek swą funkcję pełni od dawna, tylko ostatnio zmienił barwy polityczne. A projekty przebudowy dróg wojewódzkich w naszym powiecie leżą gotowe już od lat – i tyle się w sprawie dzieje. Czas by więc może było zamiast okrągłych słów dać mieszkańcom tak w słowach docenianej północy województwa te ważne drogi, na które tyle lat czekają. Tu nawet nie w jakości dróg problem, ile w bezpieczeństwie. Rozwiązania sprzed lat nie pasują do dzisiejszych warunków. No cóż, zobaczymy. Przypominamy sobie natomiast, jak przed wyborami w 2015 roku byli w Kłobucku szefowie wojewódzkiego samorządu i… no cóż, dowcipkowali na temat naszych lokalnych potrzeb w gronie żywotnie zainteresowanych inwestycjami na naszym terenie burmistrzów i wójtów. Przypominamy to, bo – okazuje się – wyborca potrafi „przywalić” przy urnie, gdy mu się znudzi czekanie.
W Katowicach zdarza się tak, że układy i koalicje się zmieniają, a nazwiska za ważnymi biurkami wciąż te same. Tym razem byli u nas i marszałek Jakub Chełstowski, i dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski nie ograniczył się do rozmowy z gośćmi z Katowic o drogach na naszym terenie. Panowie w trójkę pojechali w teren. O modernizacji infrastruktury drogowej – dróg wojewódzkich – rozmawiano więc nie przy kawce, a bezpośrednio przy drogach, które od lat czekają na przebudowę.
Jak informuje kłobucki ratusz, główną kwestią poruszaną podczas spotkania roboczego w Łobodnie i w Kamyku, była długo wyczekiwana przebudowa dróg wojewódzkich DW491 i DW492. Obie przebiegają przez Kłobuck. O obie ciągle nie mieszczą się w planach realizowanych inwestycji województwa.
Ratusz zaznacza, że wizytacja marszałka w terenie była możliwa dzięki spotkaniu samorządowców subregionu północnego. My w dyplomację bawić się nie będziemy i skomentujemy to tak: dobrze, że to spotkanie subregionu było. Bo trudno byłoby pewnie doczekać się, aż ktoś tak wysoko postawiony przyjedzie z Katowic na miejscu popatrzeć na te czekające na remont drogi. Zresztą… zobaczymy, czy z tego pooglądania dróg i pięknych słów marszałka cokolwiek pozytywnego w tej materii dla nas wyniknie. Czy zmiany koalicyjne w województwie cokolwiek zmienią – i czy realnie skorzystają na nich mieszkańcy tego „DNA samorządu” – jak nazwał marszałek nasz subregion i (chyba także) powiat. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024