Popów, Opatów

Przyjedzie mammobus

Mammografia pozwala na wczesne wykrycie zmian chorobowych i daje szansę na skuteczne leczenie.
Przyjedzie mammobus

Zawsze podajemy informacje o zbliżających się terminach badań mammograficznych – w głębokim przekonaniu, że warto się badać i wcześnie reagować na ewentualne problemy. Warto dać sobie szansę na wyleczenie. Gdzie tym razem zajedzie mammobus?

Bezpłatne badania mammograficzne prowadzić będzie LUX MED Diagnostyka. Są one dostępne dla pań w wieku 50-69 lat i są finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Najwygodniej jednak będą mieć tym razem panie z gmin Popów i Opatów – bo mammobus pojawi się właśnie w tych dwóch lokalizacjach.
Z badań mogą skorzystać już po raz pierwszy panie urodzone w 1973 roku. Natomiast do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie takie będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1954 roku.
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie dostępna u nas 16 marca. W Popowie będzie to w godzinach od 14.00 do 16.00 przy Gminnym Centrum Kultury (ul. Strażacka 2). W Opatowie w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Tadeusza Kościuszki 80).
Powtórzmy – w ramach programu NFZ do badania uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki albo mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2), a w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Rejestracja na badania dostępna jest pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz na stronie www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii – o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Należy stawić się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Opatów

Będzie mammografia za darmo

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2021