Kłobuck

Będą fontanny na rynku!

Będą fontanny na rynku!

INWESTYCJE. Burmistrz Jerzy Zakrzewski podpisał w minioną środę umowę na zagospodarowanie terenu i budowę fontanny multimedialnej na Rynku im. Jana Pawła II oraz modernizację terenu wokół magistratu. Będzie więcej zieleni, a w letnie dni – wody

Koszt inwestycji to 2 641 034 zł. Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 376 931 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Niebawem wystartują prace budowlane, które zgodnie z umową będą trwały do końca sierpnia tego roku.
Mają one objąć między innymi, w przypadku prac na rynku: budowę niecki fontanny multimedialnej, przebudowę fragmentów utwardzenia powierzchni gruntu kostką granitową, posadowienie elementów małej architektury, nasadzenia krzewów i roślin okrywowych w modułach wypoczynkowych i donicach. Natomiast w przypadku prac wokół urzędu, prace będą obejmować między innymi rozbiórkę nawierzchni i ogrodzeń, budowę dojść i dojazdów, stanowisk parkingowych, montaż elementów małej architektury, nasadzenia roślinności.
Zagospodarowanie rynku pozwoli na stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni publicznej, która zostanie uatrakcyjniona przez wprowadzenie fontanny o bogatym programie obrazu wodnego i światła, pozwoli na poprawienie mikroklimatu miejsca i umożliwi odpoczynek oraz zabawę zwłaszcza najmłodszym podczas bezpośredniego kontaktu z wodą.
Natomiast modernizacja terenu wokół urzędu, otworzy przestrzeń dla mieszkańców, którzy będą mogli odpocząć na ławeczkach zlokalizowanych wzdłuż alejek spacerowych przed magistratem. A planowane miejsca parkingowe od strony ul. Bohaterów Bitwy pod Mokrą zwiększą ilość już istniejących miejsc dla interesantów.
Przypomnijmy. Jest to realizacja jednego z punktów wyborczych Jerzego Zakrzewskiego. (mag)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024