Kłobuck

Rusza remont kapliczek

Rusza remont kapliczek

Renowację zabytkowych figur w kapliczkach ju przesądzono, a teraz podpisano papiery na remont samych historycznych budowli

Jak podkreślają w ratuszu, to remontowe przedsięwzięcie podejmowane jest po to, by zachować dla przyszłych pokoleń wartościowe obiekty stanowiące ważny element dziedzictwa kulturowego miasta i gminy. Cenne, że władze miasta dostrzegają wartość tego dziedzictwa i o nie dbają. Warto też przypomnieć, że nie poddano się po zeszłorocznym nieudanym poszukiwaniu wykonawców tych zadań remontowo- renowacyjnych. Zmodyfikowano nieco zasady przetargowe, rozdzielono remont zabytkowych figur i zadania typowo budowlane – i uzyskano pozytywny wynik. Figury będą odnowione, a remont kapliczek na Długosza i Okólnej rusza teraz Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał umowę na renowację dwóch kaplic za kwotę 123 tysięcy złotych. Zakres robót budowlanych będzie obejmował wykonanie tynku renowacyjnego na ścianach zewnętrznych, malowanie okien i drzwi, wykonanie nowej konstrukcji dachu, malowanie wnętrz kaplic oraz położenie nowej posadzki.
Co do wspomnianych figur, za kwotę 11990 złotych zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie jednej figury świętego z kaplicy przy ulicy Okólnej oraz trzech figur świętych z kaplicy przy ulicy Długosza. Kłobuck ma kilka zabytkowych kaplic. Te przy Okólnej i Długosza datowane są na początek XIX wieku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Zakrzewski z wotum zaufania i absolutorium

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2024