Powiat

Zabrali prawka za prędkość

Zabrali prawka za prędkość

W praktyce nic się nie zmieniło w zakresie możliwości zabrania przez policjantów prawa jazdy w sytuacji, gdy ktoś przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Niedawno takie przypadki zdarzyły się dwa razy w ciągu zaledwie kilku godzin. Gdzie przyłapano kierowców nie patrzących na licznik?

Pomiary prędkości zakończyły się dla dwóch kierowców zatrzymaniem prawa jazdy w poprzednią środę, w dwóch różnych końcach powiatu kłobuckiego. 19 kwietnia policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali więc prędkość między innymi na ulicy Wieluńskiej w Popowie. Tuż po godzinie 9 rano mundurowi namierzyli tam osobowego mercedesa, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tę miejscowość.
– Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 109 kilometrów na godzinę, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 52-letni mieszkaniec Częstochowy – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz. Może częstochowianin myślał, że jest w lesie z domami? Tego nie wiemy, w każdym razie był w terenie zabudowanym. Teraz będzie mógł o tym pomyśleć podczas pieszych spacerów. Albo płacąc komuś za podwózkę. Drugie prawko „poleciało” w Przystajni. Tam kontrola drogowa była prowadzona tuż przed 4 po południu, tego samego dnia. Na ulicy Nowej policjanci z drogówki namierzyli kolejnego osobowego mercedesa.
– Kierowca poruszał się z prędkością 103 kilometry na godzinę w terenie zabudowanym. Okazało się, że pojazdem kierował 71-latek, mieszkaniec powiatu kłobuckiego – dodaje rzeczniczka policji.
W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, obaj mężczyźni stracili prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami w kwocie po 1500 złotych. Na ich konta dopisano również po 13 punktów karnych.
– Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – apeluje policjantka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024