Kałmuki

Będzie remont „Częstochówki” w Kałmukach

Będzie remont „Częstochówki” w Kałmukach

Mieszkańcy będą mieli nową drogę. Gmina Panki zdobyła dofinansowanie i przeprowadzi potrzebną modernizację. Zamiast piachu i pyłu – będzie nowiutki asfalt

Infrastruktura drogowa to jeden z najważniejszych obszarów działalności samorządu w każdej gminie. Inwestycje w drogi są zawsze oczekiwane przez mieszkańców, a jednocześnie nie są tanie. Również w gminie Panki temat ten jest od dawna kłopotliwy i wymagający pod względem finansowym. Ale obecne władze gminy czynią starania, aby jak najwięcej dróg gminnych mogło zostać wyremontowanych. Z uwagi na ograniczone możliwości budżetu, większość inwestycji w tym zakresie uwarunkowana jest otrzymaniem przez gminę środków zewnętrznych w formie dofinansowania. Dokładnie tak robi dziś każdy gospodarny samorząd. I tak w chwili obecnej rozpoczęte zostały prace projektowe dotyczące dróg w miejscowościach Aleksandrów oraz Kałmuki i Konieczki. Przebudowa tych dróg możliwa jest dzięki środkom z programu Polski Ład.
Gmina jest aktywna w zakresie korzystania z każdej możliwości pozyskania dofinansowań. Dzięki temu możliwe będzie dalsze inwestowanie w infrastrukturę drogową. Taką szansą objęta została obecnie droga w miejscowości Kałmuki – tak zwana „Częstochówka”.
– W wyniku pozytywnej oceny złożonego przez gminę Panki wniosku o dofinansowanie w ramach budżetu województwa śląskiego na budowę dróg dojazdowych do pól przyznana została nam kwota wsparcia w wysokości 258 tysięcy złotych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu możliwe będzie przebudowanie istniejącej drogi gruntowej. Tak, aby docelowo posiadała nawierzchnię asfaltową – zapowiada wójt Urszula Bujak. Realizacja planowanego zadania ma na celu poprawę stanu technicznego istniejącej infrastruktury, co w dużym stopniu przełoży się na jakość korzystania z niej przez mieszkańców i wszystkich użytkowników drogi. Korzystanie z nowej asfaltowej jezdni będzie tu możliwe już jesienią tego roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kałmuki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kałmuki

Znaleziono… konia

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2022