Powiat

Wakacje za rogiem. Zgłoś wcześniej kontrolę autokaru

Autobus przed wyjazdem musi być sprawny, dokumenty w komplecie, a kierowca ma być trzeźwy. Policja pomaga sprawdzić, czy tak właśnie jest.
Wakacje za rogiem. Zgłoś wcześniej kontrolę autokaru

Policja przypomina, że można skorzystać z jej pomocy w zakresie kontroli autokaru, którym pojadą na wakacje czy wycieczki dzieci. Rodzice często korzystają z takiego wsparcia. Ważne jednak, by sprawę zgłosić z wyprzedzeniem. To łatwe, bo przecież termin wyjazdu zna się wcześniejsze

Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby w stałym miejscu, czyli na parkingu przy DH Merkury.
– Prosimy organizatorów wyjazdów o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej 5-dniowym wyprzedzeniem, o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. Informacje takie można przekazywać osobiście w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, telefonicznie lub mejlowo – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Co robi policja w przypadku takiego zgłoszenia? Mundurowi, oprócz sprawdzania stanu technicznego autokaru, niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu i uprawnień kierującego, kontrolują również stan trzeźwości kierowcy. Kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca docelowego i powrót do domów osób korzystających z usług przewoźników. Tego rodzaju akcje przynoszą efekt – przewoźnicy mają świadomość, że mogą zostać skontrolowani, dlatego rzadko się zdarza, by w trasę wypuszczali jakiegoś grata. Niemniej warto pilnować, by ta świadomość możliwej kontroli trwała. A zgłaszanie potrzeby kontroli z wyprzedzeniem służy temu, by policjanci mogli te czynności zaplanować – by nie musieli się odrywać od innych spraw po zgłoszeniu w ostatniej chwili. To zrozumiałe. – Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Przypominamy, że w Kłobucku stałym miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking przy DH Merkury, na którym policjanci przeprowadzają wcześniej zgłoszone kontrole – przypomina rzeczniczka policji.
Informacje o potrzebie kontroli można przekazywać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, telefonicznie pod numerem 47 858 22 90 lub mejlowo pod adresem rd@ klobuck.ka.policja.gov.pl. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024