Kłobuck

Będzie bieżnia, będą trybuny

Rusza bardzo ważna i oczekiwana inwestycja. Wielkie zadanie, podzielone na części, gruntownej zmiany infrastruktury na terenie OSiR-u dobiegnie końca.
Będzie bieżnia, będą trybuny

To jedno z tych zadań inwestycyjnym, które z przyczyn niezależnych od samorządu jakiś czas stały pod znakiem zapytania. Jako zadania bardzo ważne, powinny być zrealizowane. W ratuszu parto do tego zdecydowanie – i teraz są efekty. Już jest umowa na kolejny etap ważnych inwestycji na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji w Kłobucku

To dobra wiadomość. Początkowo te inwestycje, dobrze dofinansowane z Polskiego Ładu, były brane pod uwagę w liczbie trzech jednocześnie. To utrudniło sensowne rozstrzygnięcie przetargu i zainteresowanie ze strony wykonawców. Gdy pojawiła się możliwość, zadania rozdzielono. O realizacji dwóch z nich, to jest termomodernizacji hali sportowej OSiR-u i sportowym zagospodarowaniu terenu przy szkole w Kamyku niedawno pisaliśmy. Dziś dochodzi wiadomość o trzecim z tych zadań – żadnemu z poprzednio wyliczonych niczego nie ujmując trzeba jednak przyznać, że to chyba właśnie na kontynuację prac na stadionie czekało najwięcej ludzi. I to się teraz dzieje.
Dla wszystkich
Nowa bieżnia, skocznia i rzutnia to elementy niezbędne do uprawiania lekkoatletyki. Teraz w końcu to wszystko powstanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Gdy inwestycja dobiegnie końca, skorzystają z jej efektów nie tylko sportowcy, ale również wszyscy mieszkańcy, którzy chcą zadbać o kondycję.
Postęp prac uruchamia umowa, którą burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podpisał właśnie z firmą Hydratec aż z Białegostoku. To ta forma zajmie się teraz przebudową bieżni i innych elementów lekkoatletycznych oraz oczekiwaną przebudową trybun na terenie OSiR w Kłobucku.
Uściślijmy, że gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie w kwocie 3 182 544 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wkład własny gminy to dodatkowe 865 456 złotych.
Co zrobią?
Roboty polegać będą w szczególności na rozbiórce istniejących i wykonaniu nowych trybun wraz z zadaszeniem, wykonaniu odwodnienia trybun, budowie oświetlenia, monitoringu i nagłośnienia trybun, wykonaniu utwardzeń i ogrodzenia przyległego terenu, odtworzeniu naruszonych przy prowadzeniu robót urządzeń infrastruktury, przebudowie istniejącej bieżni okrężnej na bieżnię czterotorową o długości 400 m oraz bieżni prostej o długości 130 m. Nowa bieżnia będzie mieć wykonane odwodnienie, w tym drenażu wzdłuż dwóch równoległych prostych odcinków tejże bieżni. Będzie też wykonana skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. W ramach inwestycji zostanie też dostarczone wyposażenie elementów lekkoatletycznych.
– Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć piękny obiekt sportowy, który będzie spełniał zarówno standardy piłkarskie, jak i lekkoatletyczne. Celem przedsięwzięcia jest udostępnienie stadionu klubom sportowym oraz mieszkańcom zainteresowanym nie tylko uprawianiem konkurencji lekkoatletycznych, ale również prowadzeniem treningów ogólnorozwojowych – komentuje burmistrz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024