Truskolasy

Gminne bieganie już po raz 44.

To duża impreza sportowa z udziałem uczniów z gminy Wręczyca.
Gminne bieganie już po raz 44.

W gminie Wręczyca Wielka odbyły się 44. Gminne Biegi Przełajowe „Truskolasy 2023”

Zawody te są kontynuacją cyklu biegów przełajowych, jakie rozgrywano wcześniej na terenie placówek oświatowych gminy Wręczyca Wielka, a od początku obecnego wieku – już na terenie Truskolas. Dziś Gminne Biegi Przełajowe są największą imprezą o charakterze masowym na terenie gminy Wręczyca, a nawet jedną z największych w powiecie kłobuckim. W tym roku zawody składały się z szesnastu biegów na dystansach od 200 do 1000 metrów. Uczestnikami byli biegacze i biegaczki ze szkół podstawowych gminy Wręczyca Wielka – w liczbie aż 164 osób.
Szczególnie zasługuje na uwagę, że od dwóch lat ta impreza biegowa posiadała charakter międzynarodowy. Uczestniczą w niej biegaczki i biegacze z Polski, Afganistanu, Ukrainy i Niemiec.
Najlepsi w poszczególnych biegach otrzymali medale za miejsca I-III, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego za miejsca I-VI. Najlepsze szkoły podstawowe odebrały puchary i dyplomy. Zadbano o to, by każdy uczestnik biegów przełajowych otrzymał poczęstunek i napój.
Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali: wójt gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach Justyna Strzelczyk wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Stanisławem Wrzesińskim, Marcinem Zalewskim i Bogumiłem Ługowskim. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023

Zamachnął się siekierą na policjanta

Redakcja30 stycznia 2023