Powiat

Mapa wypadków w wakacje już się zaczernia

Mapa wypadków w wakacje już się zaczernia

Policja ponownie publikuje mapę śmiertelnych wypadków drogowych w czasie wakacji. I choć to dopiero kilka dni, już jest na niej kilka czarnych punktów. Uważajmy, by któryś nie pojawił się tam z naszym udziałem

To już piąta edycja tego projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem na opublikowanej i aktualizowanej na bieżąco mapie zaznaczane są czarnymi punktami miejsca wypadków ze skutkiem śmiertelnym podczas wakacji w 2023 roku. Do tej pory, choć wakacje są dopiero od kilku dni, jest na niej już ponad dwadzieścia takich miejsc – czyli już tyle wypadków śmiertelnych było w ciągu pierwszych dni wakacji. Na razie takich zdarzeń nie było w naszym powiecie (zdarzało się to jednak w poprzednich latach), niemniej podczas wyjazdów wakacyjnych czy urlopowych również mieszkańcy powiatu kłobuckiego mogą być zagrożeni poważnymi wypadkami w innych rejonach kraju. Po prostu trzeba uważać, by swego życia nie zamienić na czarny punkt na mapie i by ograniczyć ryzyko, że zrobi to jakiś inny nieodpowiedzialny kierowca.
Mapa wypadków dla czytelności pokazuje też podział na województwa. Wszystkie czarne punkty, które się na niej znajdują i znajdą, oznaczają wypadki śmiertelne, do których doszło w wakacje. Punkty błyskające to wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby.
Aktualizowana mapa jest prezentowana na stronach Policji. Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Ma też skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024