Panki

Odnowią pomost nad wodą

Odnowią pomost nad wodą

Po raz kolejny gminna Panki została jednym z laureatów programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu w tej edycji programu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych oraz dzięki inicjatywie mieszkańców gminy i sołectwa Panki zrewitalizowana i odnowiona zostanie przestrzeń publiczna w otoczeniu stawu na rzece Pankówka. To miejsce służące lokalnej społeczności do wypoczynku i rekreacji

W ramach projektu planuje się więc odnowienie, konserwację oraz częściową wymianę elementów konstrukcji i nawierzchni drewnianego pomostu, tarasu wypoczynkowego, a także przebudowę zejścia do pomostu, wymianę zniszczonych elementów ławek, pergoli i trejaży usytuowanych przy brzegu stawu. Do tego przewiduje się wyczyszczenie i wyrównanie nawierzchni ścieżek i chodników, nasadzenie krzewów ozdobnych. Realizacja projektu zakłada również wykonanie ozdobnego murala, którego tematem będzie promocja gminy, walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu.
Rewitalizacja niniejszej przestrzeni publicznej przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców, wzrostu atrakcyjności turystycznej miejscowości. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na lipiec 2023 r., aby jeszcze w wakacje bieżącego roku mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się odrestaurowaną przestrzenią publiczną.
„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. W pięciu edycjach programu PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Wjechał w ruszającą ciężarówkę

Jarosław Jędrysiak5 lipca 2024

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024