Zawady

Profilaktyka przede wszystkim. Policja w harcerskim ośrodku

Policja dba o bezpieczeństwo dzieci i stara się, by groźnym sytuacjom przede wszystkim zapobiegać. Po to prowadzone są pogadanki profilaktyczne.
Profilaktyka przede wszystkim. Policja w harcerskim ośrodku

Policja pojawiła się na terenie ośrodka harcerskiego w Zawadach w gminie Popów. Nie dlatego, że stało się coś złego – ale właśnie dlatego, by nic złego się nie wydarzyło. Działania profilaktyczne służą właśnie ograniczaniu ryzyka zdarzeń niepożądanych. A policjanci często prowadzą tego rodzaju działania

Dwie funkcjonariuszki kłobuckiej policji – st. asp. Agnieszka Furgalska i mł. asp. Aleksandra Śledziona z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej kłobuckiej komendy – odwiedziły dzieci spędzające letni wypoczynek na biwaku w ośrodku harcerskim Zawady. Policjantki przybyły tam wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłobucku. W trakcie prelekcji przypomniano wszystkim dzieciom, że w okresie wakacyjnego wypoczynku nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Podczas spotkania najmłodsi usłyszeli o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne. Ponadto stróże prawa przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych.
Ponieważ źródłem niebezpieczeństw dla dzieci niestety mogą być też ludzie, goście obozu w Zawadach przestrzegali młodych uczestników prelekcji przed nieznajomymi. Tacy nieznajomi mogą zaczepiać dzieci – i dzieci powinny wiedzieć, co wtedy mówić, co robić, jak się wówczas zachować.
Ponadto dzieci mogły również dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia na przykład przez agresywnego psa oraz w jaki sposób wezwać pomoc.
Wszystkie działania tego rodzaju, które realizuje policja, prowadzone są zgodnie z założeniami prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zawady

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zawady

Tężnia znów działa!

Jarosław Jędrysiak9 kwietnia 2024

Gmina Popów już ma tężnię

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2023

Nad Liswartą powstaje tężnia

Jarosław Jędrysiak17 września 2023

Policjanci odwiedzili harcerzy

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2023

Piłkarski turniej dla mieszkańców gminy

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2023

Ulice w budowie

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2023