Powiat

Jeżdżą nietrzeźwi

Pijani ciągle są łapani na drogach. Dziś kary są spore, ale do niektórych jakby nic nie przemawiało.
Jeżdżą nietrzeźwi

Autem, rowerem – nie ma znaczenia. Jeździć po spożyciu alkoholu nie wolno. Są tacy, którzy ignorują prawo. Czasem – jak teraz – spotykają ich konsekwencje. To co najmniej dużo kosztuje

Policja podkreśla, że każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie tak dla siebie, jak i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, cyklistów, jak i samych pieszych. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. – Tylko w ostatnie 4 dni mundurowi z Kłobucka i z Wręczycy Wielkiej uniemożliwili dalszą jazdę 8 kierującym, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu – podaje rzeczniczka kłobuckiej policji, asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Dwóch z przyłapanych kierowało po alkoholu pojazdami osobowymi. Sześciu jechało na rowerze. Wśród tych ośmiu zatrzymanych do kontroli aż siedmiu było nietrzeźwych, a jeden w tak zwanym stanie po użyciu alkoholu (czyli miał mniejszy wynik w promilach). Wszyscy muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami swojego zachowania.
– Wyjeżdżając w drogę po pijanemu, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego! Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie. Rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy. Cyklistów nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, a także o rozsądek i wyobraźnię – dodaje rzeczniczka kłobuckiej policji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024