Kłobuck

Kapliczka na Okólnej została odrestaurowana

Jednocześnie przeprowadzono prace konserwatorskie polegające na odnowieniu figurę świętej, która znajdowała się wewnątrz kaplicy. Dziś przyjemnie jest patrzeć na ten znany kłobucki zabytek. (jar)
Kapliczka na Okólnej została odrestaurowana

Doprowadzono do szczęśliwego finału prace restauracyjne przy drugiej z kłobuckich kapliczek, którymi zajmowano się solidnie w ostatnim czasie. Zabytkowy obiekt ma teraz więcej szans przetrwać kolejne długie lata

Wypominaliśmy kiedyś, że było nieco perypetii z tymi kapliczkami, ale w końcu miasto dało radę wyłonić wykonawców zarówno remontu samych sakralnych budynków, jak i renowacji zabytkowych figur, które w środku zgromadzono. Nie da się ukryć, że przed remontem obie wartościowe kapliczki trochę już „straszyły” wyglądem. Ta na Długosza, o której pisaliśmy niedawno, wygląda teraz jak spod igły. Identycznie postarano się w przypadku kapliczki na Okólnej. 7 września uroczyście zakończono jej renowację – poprzez dokonanie oficjalnego otwarcia po pracach remontowych.
W zakresie prac budowlanych, które tu przeprowadzono, znalazł się kapitalny remont obiektu zarówno z zewnątrz, jak i od strony wnętrza. Odnowiono elewację, wymieniono dach, pomalowano stolarkę okienną i drzwiową, oczyszczono i pomalowano krzyże na elewacji i na dachu. Z kolei wewnątrz kaplicy odnowiono ściany i sufit, a także położono nową posadzkę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024