Kłobuck

Centrum przesiadkowe będzie za domem handlowym

Dziś ruch pasażerski w Kłobucku to głównie okolice rynku. Centrum przesiadkowe też będzie w tym rejonie, za domem handlowym.
Centrum przesiadkowe będzie za domem handlowym

Nie na zagórzu, ale w pobliżu rynku – za domem handlowym Merkury – powstanie centrum przesiadkowe, w sprawie którego podpisano niedawno potrzebne porozumienia

Niedawni pisaliśmy o podpisanym porozumieniu z samorządami w sprawie budowy centrum przesiadkowego. Temat był też poruszony na sesji rady miejskiej. Koncepcja dotycząca utworzenia takiego centrum wskazuje jako właściwe dla niego miejsce teren za domem towarowym Merkury. Członek zarządu powiatu Krzysztof Nowak wspomniał w tym kontekście także o miejscach parkingowych – możliwe w wersji z miejscami naziemnymi i podziemnymi.
– Chcemy oczywiście zagospodarować to miejsce za Merkurym, ale nie na zasadzie piętrowych parkingów, bo to by były potężne koszty, a dofinansowanie jest kilkumilionowe i pochłonie je już to, co zamierzamy zrobić – odpowiadał Jerzy Zakrzewski.
Burmistrz zarysował zamiary względem centrum przesiadkowego. Miejsce za wspomnianym domem towarowym ma być całkowicie przebudowane.
Koncepcja, by centrum przesiadkowe zlokalizować na Zagórzu, musiała być odrzucona z powodu warunków dla lokalizacji tam centrum przesiadkowego. Teren przy ulicy Orzeszkowej, który był pod tym kątem rozpatrywany, jest zbyt mały dla tego, by pomieścić centrum przesiadkowe.
Poza tym dochodzi kwestia wymagań stawionych takim miejscom. Centrum przesiadkowe musi mieć dostęp do toalety, do poczekalni dla pasażerów. W centrum miasta jest to wszystko łatwiejsze. Dostęp do toalety już jest. A poczekalnia może być wygospodarowana. Poza tym w ramach tego samego programu będą też wymieniane przystanki na terenie gminy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024