Kłobuck

Szkoła ma teraz nową zieloną pracownię

Nową pracownię otwarto w sposób oficjalny, z udziałem przedstawicieli głównych sponsorów jej powstania.
Szkoła ma teraz nową zieloną pracownię

W Szkole Podstawowej nr 3 imienia Jana Pawła II w Kłobucku otwarto ukończoną pracownię, która powstała dzięki wsparciu z programu Zielona Pracownia 2023

Teraz uczniowie kłobuckiej Trójki mogą już korzystać z nowoczesnej zielonej pracowni. Została ona otwarta oficjalnie w poniedziałek 18 września. Przygotowanie takiej nowoczesnej i ładnie urządzonej pracowni było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a także uzupełniającemu dofinansowanie wsparciu Gminy Kłobuck.
Jak wygląda zielona pracownia, która powstała dzięki programowi Zielona Pracownia na rok 2023? Przede wszystkim sala szkolna przeznaczona na tę pracownię została wyremontowana. Znacznie na plus zmieniło się wyposażenie. Pojawił się tu nowoczesny sprzęt audiowizualny i multimedialny oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. To wszystko pomoże teraz rozwijać wiedzę uczniów na temat ekologii i ochrony przyrody. Ale nie tylko. Nauka przedmiotów przyrodniczych może współistnieć z pokazywaniem wartości przyrody także tej z najbliższego nam otoczenia. Innymi słowy: można tu rozwijać wrażliwość uczniów na sprawy przyrody i rozbudzać ich przyrodnicze zainteresowania.
Podczas otwarcia zielonej pracowni uczniowie klas siódmych zaprezentowali sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu. Sala ta będzie od teraz miejscem, gdzie oprócz realizacji podstawy programowej uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty, zgłębiać wiedzę i nabywać nowe umiejętności. (jar)

zielona-pracownia

Zielona pracownia to warunki do nauki, o jakich mogli tylko pomarzyć uczniowie sprzed lat.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024