Popów

Gminne Centrum Kultury będzie wyglądać znacznie lepiej

Zmieni się wygląd gminnego domu kultury. Trwa inwestycja.
Gminne Centrum Kultury będzie wyglądać znacznie lepiej

Rozpoczęła się inwestycja, w wyniku której budynek Gminnego Centrum Kultury w Popowie zyska nowe oblicze

Budynek pełni wiele funkcji. Mieści się tam wspomniany gminny dom kultury, ale także gminna biblioteka. Obiekt mieści też siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Popowie. Gmach ma już swoje lata, stąd potrzebny jest remont. Zadanie inwestycyjne, które jest tu obecnie realizowane, obejmuje remont dachu budynku, naprawę rynien, schodów, wykonanie elewacji budynku, a także montaż rolet zewnętrznych. Obiekt uzyska również instalację fotowoltaiczną.
Łatwo się zorientować, że po przeprowadzeniu wszystkich tych działań gmach centrum kultury będzie się prezentował lepiej niż do tej pory. Można też odgadnąć, że to wszystko musi trochę kosztować. Rzeczywiście – całkowity koszt inwestycji wynosi tutaj ponad 290 tysięcy złotych. Gmina jednak nie musi dźwigać tych kosztów sama. Pozyskała dofinansowanie że środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w wysokości 125 tysięcy złotych.
Jest to jedna z kilku równolegle realizowanych w tej chwili inwestycji w gminie Popów. Poza remontem budynku GCK trwa przebudowa ulic Przemysłowej i Traugutta w Wąsoszu Dolnym, ulic Szkolnej, Piwnej i Jasnej w Zawadach oraz drogi w Nowej Wsi, a także budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Rębielicach Królewskich. W Zawadach wkrótce zamontowana będzie pierwsza w powiecie tężnia, altany i mała architektura przy Liswarcie, czyniąc to miejsce świetną przestrzenią do rekreacji. Jak wiadomo, już odbywały się tam wydarzenia kulturalne organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Popowie. Teraz będą się odbywać w jeszcze bardziej atrakcyjnym otoczeniu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Sterylizacja i czipowanie w Popowie

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Honorowe krwiodawstwo na pikniku w Popowie

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024